TamGdziesNajdalej
TamGdziesNajdalej
  11 października 2009 (pierwszy post)

Witam ;]
Mam taki problem :
Musze napisac przemowienie , ale nie mam pomyslu na temat. Moze macie jakies pomysly ?

z Gory dziekuje ;]

:calusek:

PinaColada001
PinaColada001
  11 października 2009

Uzależnienia.
Ja ostatnio o tym pisałam :tak:.

UltimateCraving
UltimateCraving
  11 października 2009

Wciel się w rolę Polityka przed wyborami i naobiecuj trochę ;)

Agusiowy
Agusiowy
  11 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Uzależnienia. Ja ostatnio o tym pisałam .

Bardzo dobry temat :pavarotti: Możesz się rozpisać ;]
Albo napisz o efekcie cieplarnianym :zonk:
Patunia2904
Patunia2904
  11 października 2009

Pisałam przemówienie o aborcji :D krótko zwięzle i na temat

TamGdziesNajdalej
TamGdziesNajdalej
  11 października 2009

Jeżeli mozecie to przeczytajcie i powiedzcie czy moze byc ? :P

Drodzy Koledzy!
Drogie Koleżanki!

Współczesny świat oferuje nam, młodzieży, wielkie możliwości. Oprócz różnorodnych udogodnień technicznych typu komórka, komputer- mamy do swojej dyspozycji cały wachlarz rozrywek jak: puby, kluby, dyskoteki itp. Ten sielankowy obraz burzą jednak czyhające na nas niebezpieczeństwa. Jednym z największych zagrożeń są dla nas powszechnie dziś dostępne narkotyki.
Dealerzy, namawiając do ich zakupu, wykorzystują nasze słabości czy tez naturalną ciekawość, otwartość na nowe doznania. Niektórzy z kolei przyjmują tzw. ?dragi? z powodu trudności w nauce, presji kolegów i koleżanek, aspirowania do dorosłości, robienia na przekór dorosłym, braku atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu, problemów w rodzinie, chęci zaimponowania rówieśnikom. Często też osoba, potocznie zwana ?ćpunem?, przekonuje nas o wspaniałych efektach zażywania narkotyków np. że amfetamina polepsza koncentrację, odsuwa poczucie lęku, extazy powoduje euforię i przypływ energii, kokaina daje intensywne poczucie mocy wewnętrznej oraz zanik zdolności odczuwania przykrych wrażeń.
Czy słuchając ich, pomyśleliście o skutkach zażywania tych i innych narkotyków?

Otóż amfetamina, zwana ?amfą? lub ?fetą?, jest najczęściej stosowana przez młodzież, mającą problemy z uczeniem się. Jej skutki należą do najbardziej nieprzyjemnych:
Występują formikacje, czyli wrażenie obecności insektów (np. karaluchów, os) na skórze lub pod nią, co prowadzi do drapania a nawet... do przecinania skóry! Omamy słuchowe i urojenia prześladowcze - często prowadzą do stanów przypominających objawy schizofrenii. Wywołana przez narkotyk głęboka i ostra depresja może prowadzić do myśli i prób samobójczych nawet przez długi czas od momentu zaprzestania jego przyjmowania. W wyniku przedawkowania narkotyku może nastąpić nieodwracalne uszkodzenie drobnych naczyń mózgowych prowadzące do udarów mózgu

Kolejnym popularnym narkotykiem jest extazy, często zażywany na imprezach rave. Środek ten powoduje wzrost temperatury ciała, co połączone z nadmiernym wysiłkiem- tańcem- może prowadzić do odwodnienia organizmu. Oprócz tego narkotyk powoduje: depersonalizację- czyli poczucie utraty własnej tożsamości, a nawet deformacji własnego ciała, ciężkie stany depresyjne, urojenia i psychozy; drgawki i śpiączka, mogą prowadzić do śmierci

Niezwykle niebezpieczne dla osób o słabej psychice są grzyby halucynogenne. Jak z samej nazwy wynika, zażycie ich wywołuje silne halucynacje np. prowadzenie rozmów z wyimaginowanymi osobami. Szok spowodowany uwolnieniem ukrytych psychoz muszą zakończyć się tragicznie; w najlepszym przypadku - załamaniem psychicznym.

Jednym z najszybciej uzależniających narkotyków i bardzo popularnym ze względu na ?atrakcyjne? działanie jest kokaina. Może zastanówmy się, co ten ?atrakcyjny narkotyk? potrafi zrobić z człowiekiem. Ów ?nieoceniony? środek powoduje: załamanie nerwowe, urojenia o nieprzyjemnej treści, silne wyniszczenie organizmu - spowodowane brakiem apetytu i snu, poczucie prześladowania, zaburzenia i zmiany w osobowości- w tym zanik uczuć wyższych, przygnębienie z możliwością prób samobójczych. Przedawkowanie objawia się silnym lękiem połączonym z urojeniami i nasilonym pobudzeniem ruchowym- od miotania się do konwulsji.

Innym, zdecydowanie najpopularniejszym narkotykiem, jest marihuana. Młodzież zażywa ją w większości przypadków w celach rozrywkowych. Częste palenie ?dżointa? powoduje m.in.: pogorszenie pamięci, zawroty głowy, lęki i urojenia, apatię; upośledza też zdolność do komunikowania się z innymi.
Drodzy Rówieśnicy!
Przedstawiłam Wam tutaj tylko niektóre zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków. Mam jednak nadzieję, że wystarczą one, abyście zrezygnowali całkowicie z tych pozornie dobroczynnych środków. Chyba nie chcielibyście wyglądać jak klasyczny narkoman: brudny i zaniedbany, cuchnący, o tępym spojrzeniu, ziemistej cerze, postarzałej twarzy- wyniszczony i odpychający.
Drogie Koleżanki!
Drodzy Koledzy!
Cieszmy się pięknem i bogactwem świata, korzystajmy z jego uroków. Nie dajmy się wykorzystywać i ogłupić. Ktoś mądrze powiedział: ?Życie jest za krótkie, aby je głupio przegrać?

PinaColada001
PinaColada001
  11 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo dobry temat Możesz się rozpisać ;]

No ja nie miałam problemów, prosty całkiem przyjemny temat.
Najpierw kilka faktów a potem własne przemyślenia i co można zrobić na ten temat.

Konto usunięte
Konto usunięte: Albo napisz o efekcie cieplarnianym

hahaha :rotfl: jak 3/4 klasy xD

Konto usunięte
Konto usunięte: TamGdziesNajdalej

No i mnie się podoba :tak:
Agusiowy
Agusiowy
  11 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czytajcie i powiedzcie czy moze byc ? :PDrodzy Koledzy! Drogie Koleżanki! Współczesny świat oferuje nam, młodzieży, wielkie możliwości. Oprócz różnorodnych udogodnień technicznych typu komórka, komputer- mamy do swojej dyspozycji cały wachlarz rozrywek jak: puby, kluby, dyskoteki itp. Ten sielankowy obraz burzą jednak czyhające na nas niebezpieczeństwa. Jednym z największych zagrożeń są dla nas powszechnie dziś dostępne narkotyki. Dealerzy, namawiając do ich zakupu, wykorzystują nasze słabości czy tez naturalną ciekawość, otwartość na nowe doznania. Niektórzy z kolei przyjmują tzw. ?dragi? z powodu trudności w nauce, presji kolegów i koleżanek, aspirowania do dorosłości, robienia na przekór dorosłym, braku atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu, problemów w rodzinie, chęci zaimponowania rówieśnikom. Często też osoba, potocznie zwana ?ćpunem?, przekonuje nas o wspaniałych efektach zażywania narkotyków np. że amfetamina polepsza koncentrację, odsuwa poczucie lęku, extazy powoduje euforię i przypływ energii, kokaina daje intensywne poczucie mocy wewnętrznej oraz zanik zdolności odczuwania przykrych wrażeń. Czy słuchając ich, pomyśleliście o skutkach zażywania tych i innych narkotyków? Otóż amfetamina, zwana ?amfą? lub ?fetą?, jest najczęściej stosowana przez młodzież, mającą problemy z uczeniem się. Jej skutki należą do najbardziej nieprzyjemnych: Występują formikacje, czyli wrażenie obecności insektów (np. karaluchów, os) na skórze lub pod nią, co prowadzi do drapania a nawet... do przecinania skóry! Omamy słuchowe i urojenia prześladowcze - często prowadzą do stanów przypominających objawy schizofrenii. Wywołana przez narkotyk głęboka i ostra depresja może prowadzić do myśli i prób samobójczych nawet przez długi czas od momentu zaprzestania jego przyjmowania. W wyniku przedawkowania narkotyku może nastąpić nieodwracalne uszkodzenie drobnych naczyń mózgowych prowadzące do udarów mózgu Kolejnym popularnym narkotykiem jest extazy, często zażywany na imprezach rave. Środek ten powoduje wzrost temperatury ciała, co połączone z nadmiernym wysiłkiem- tańcem- może prowadzić do odwodnienia organizmu. Oprócz tego narkotyk powoduje: depersonalizację- czyli poczucie utraty własnej tożsamości, a nawet deformacji własnego ciała, ciężkie stany depresyjne, urojenia i psychozy; drgawki i śpiączka, mogą prowadzić do śmierci Niezwykle niebezpieczne dla osób o słabej psychice są grzyby halucynogenne. Jak z samej nazwy wynika, zażycie ich wywołuje silne halucynacje np. prowadzenie rozmów z wyimaginowanymi osobami. Szok spowodowany uwolnieniem ukrytych psychoz muszą zakończyć się tragicznie; w najlepszym przypadku - załamaniem psychicznym. Jednym z najszybciej uzależniających narkotyków i bardzo popularnym ze względu na ?atrakcyjne? działanie jest kokaina. Może zastanówmy się, co ten ?atrakcyjny narkotyk? potrafi zrobić z człowiekiem. Ów ?nieoceniony? środek powoduje: załamanie nerwowe, urojenia o nieprzyjemnej treści, silne wyniszczenie organizmu - spowodowane brakiem apetytu i snu, poczucie prześladowania, zaburzenia i zmiany w osobowości- w tym zanik uczuć wyższych, przygnębienie z możliwością prób samobójczych. Przedawkowanie objawia się silnym lękiem połączonym z urojeniami i nasilonym pobudzeniem ruchowym- od miotania się do konwulsji. Innym, zdecydowanie najpopularniejszym narkotykiem, jest marihuana. Młodzież zażywa ją w większości przypadków w celach rozrywkowych. Częste palenie ?dżointa? powoduje m.in.: pogorszenie pamięci, zawroty głowy, lęki i urojenia, apatię; upośledza też zdolność do komunikowania się z innymi. Drodzy Rówieśnicy! Przedstawiłam Wam tutaj tylko niektóre zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków. Mam jednak nadzieję, że wystarczą one, abyście zrezygnowali całkowicie z tych pozornie dobroczynnych środków. Chyba nie chcielibyście wyglądać jak klasyczny narkoman: brudny i zaniedbany, cuchnący, o tępym spojrzeniu, ziemistej cerze, postarzałej twarzy- wyniszczony i odpychający. Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy! Cieszmy się pięknem i bogactwem świata, korzystajmy z jego uroków. Nie dajmy się wykorzystywać i ogłupić. Ktoś mądrze powiedział: ?Życie jest za krótkie, aby je głupio przegrać?

Moja Pani od marketingu by powiedziała, że się dobrze sprzedałaś :lol2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.