KochiyoOkazaki
KochiyoOkazaki
  8 października 2009 (pierwszy post)
Hej.
Proszę.pomóżcie...
Oto zadania.

1.Wartość wyrażenia 2?18 + ?50? 4?2 jest równa?

2.Mama wydała 15,40zł w sklepie spożywczym i było to 7% wszystkich jej pieniędzy. Przed pójściem do sklepu wydała....?

3.Zapisz w jak najprostszej postaci wyrażenie: (5+2a)2 + (3a ? 5)(3a+5) i oblicz jego wartość dla a=?4.

4. Do gimnazjum numer 1 w Solółce uczęszcza 1018 uczniów, w tym 521 chłopców. Oblicz (z dokładnością do 1%), jaki procent wszystkich uczniów tego gimnazjum stanowią chłopcy.

5.W numerze telefonu Marty występują tylko dwie różne cyfry,których suma jest równa 9. Jedna z cyfr występuje dwa razy,druga cztery razy,a suma wszystkich sześciu cyfr wynosi 30. Jaki numer telefonu może miec Marta,jeżeli jest on liczbą,która czytana od końca jest równa czytanej od początku? Podaj wszystkie możliwości.

6.Rozwinięciem dziesiętnym ułamka 1|4 jest...?

7.Wojtek kupił bilet do kina za 10 zł i książkę za 15 zł. Jaki procent wydanych pieniędzy stanowi cena biletu?

10. Maria jest o 7 lat starsza od Kuby. Za 3 lata będzie 2 razy starsza od Kuby. Ile lat ma Kuba?
YourHappySmileee
YourHappySmileee
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2?18 + ?50? 4?2

co oznaczają te znaki zapytania?

Konto usunięte
Konto usunięte: Przed pójściem do sklepu wydała....?

220 zł.

Konto usunięte
Konto usunięte: Oblicz (z dokładnością do 1%), jaki procent wszystkich uczniów tego gimnazjum stanowią chłopcy.

51%

Konto usunięte
Konto usunięte: 6.Rozwinięciem dziesiętnym ułamka 1|4 jest...?

naprawdę bardzo trudne zadanie. :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki procent wydanych pieniędzy stanowi cena biletu?

40%
MaQ7
MaQ7
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Wartość wyrażenia 2?18 + ?50? 4?2 jest równa?

zapewne chodzi tu o jakies pierwiastki i potegi ale ten zapis nie pozwala mi wywnioskowac co tam jest ; )

Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Mama wydała 15,40zł w sklepie spożywczym i było to 7% wszystkich jej pieniędzy. Przed pójściem do sklepu wydała....?

hmm mozna z tego obliczyc ile miala wszystkich pieniedzy
bedzie to x*0,07=15,4
ale nie rozumiem pytania ile wydala przed pojsciem? ;x
bo wiemy tylko ile wydala w tym danym sklepie
i wyliczajac z ww rownania ile miala razem ale w zadaniu nie ma mowy ze gdzies wydawala jeszcze :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Zapisz w jak najprostszej postaci wyrażenie: (5+2a)2 + (3a ? 5)(3a+5) i oblicz jego wartość dla a=?4.

tabliczka mnozenia i wzory skroconego mnozenia? : )

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Do gimnazjum numer 1 w Solółce uczęszcza 1018 uczniów, w tym 521 chłopców. Oblicz (z dokładnością do 1%), jaki procent wszystkich uczniów tego gimnazjum stanowią chłopcy.

521/1018=0,51178782...
masz podac z dokladnoscia do 1% wiec bedize to 51%.

Konto usunięte
Konto usunięte: 5.W numerze telefonu Marty występują tylko dwie różne cyfry,których suma jest równa 9. Jedna z cyfr występuje dwa razy,druga cztery razy,a suma wszystkich sześciu cyfr wynosi 30. Jaki numer telefonu może miec Marta,jeżeli jest on liczbą,która czytana od końca jest równa czytanej od początku? Podaj wszystkie możliwości.

x,y -dwie rozne cyfry
{x+y=9
{2x+4y=30

{-2x-2y=-18
{2x+4y=30
2y=12
{y=6
{x=3
numery:
366663
636636
663366
wiecej chyba nie widze :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: 6.Rozwinięciem dziesiętnym ułamka 1|4 jest...?

1/4? 0,25?:woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: 7.Wojtek kupił bilet do kina za 10 zł i książkę za 15 zł. Jaki procent wydanych pieniędzy stanowi cena biletu?

10+15=25...
10/25=2/5=0,4
40%

Konto usunięte
Konto usunięte: 10. Maria jest o 7 lat starsza od Kuby. Za 3 lata będzie 2 razy starsza od Kuby. Ile lat ma Kuba?

x-Maria
y-Kuba
{x=y+7
{x+3=2(y+3)
YourHappySmileee
YourHappySmileee
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: {x=y+7 {x+3=2(y+3)

a może by tak ten układ jeszcze rozwiązać? bo to tez może być trudne. :ziober2:
MaQ7
MaQ7
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a może by tak ten układ jeszcze rozwiązać? bo to tez może być trudne.

pomylka jest to ze ludzie zamiast sie uczyc na forum wchodza prosic o pomoc a na lekcjach sie obijaja
YourHappySmileee
YourHappySmileee
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pomylka jest to ze ludzie zamiast sie uczyc na forum wchodza prosic o pomoc a na lekcjach sie obijaja

pomyłką jest również to, ze ludzie odrabiają im takie prace domowe, zamiast nauczyć ich myślenia.
MaQ7
MaQ7
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: pomyłką jest również to, ze ludzie odrabiają im takie prace domowe, zamiast nauczyć ich myślenia.

dlatego jak komus odpowiadam staram sie pisac jak to sie rozwiazuje by choc troche im w glowach zostalo
ale czy sie kiedys naucza...
YourHappySmileee
YourHappySmileee
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak komus odpowiadam staram sie pisac jak to sie rozwiazuje by choc troche im w glowach zostalo

a czy Ty myślisz, ze ludzie którzy to przepisują, patrzą na to co jest napisane? Przepisuje jak leci, nie analizując tego. dlatego ja zostawiam tylko odpowiedz. Metodą prób i błędów wiele się naucza.
MaQ7
MaQ7
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Metodą prób i błędów wiele się naucza.

nic sie nie naucza jak znam nasza dzisiejsza mlodziez albo oleja albo spisza od kogos w szkole :)
YourHappySmileee
YourHappySmileee
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nic sie nie naucza

myślę, ze jeśli ktoś NAPRAWDĘ chce się nauczyć, to jednak spróbuje.
MaQ7
MaQ7
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę, ze jeśli ktoś NAPRAWDĘ chce się nauczyć, to jednak spróbuje.

tak zgadza sie jak sprobuje...
i zobacze tu zadanie ktore sam 'zainteresowany" zrobi i spyta czy dobrze wymyslil itp
ale nie ktos kto podaje iles zadan...
pewnie to cala praca domowa :)
YourHappySmileee
YourHappySmileee
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale nie ktos kto podaje iles zadan...

nie mialam tu na mysli tego osobnika. ; )

Konto usunięte
Konto usunięte: pewnie to cala praca domowa :)

i dzięki Twojej pomocy dostanie jutro 5, bo przecież 'sama to odrobiła.' :D
MaQ7
MaQ7
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: i dzięki Twojej pomocy dostanie jutro 5, bo przecież 'sama to odrobiła.' :D

nie zrobilem wszystkiego specjalnie zostawilem sam uklad albo napisalem zeby po prostu np wykorzystac wzory skroconego mnozenia...
po za tym ja tez sie moge mylic ;)
YourHappySmileee
YourHappySmileee
  8 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zostawilem sam uklad

no jeśli tego nie rozwiąże to nie wiem po co do tej szkoły chodzi. ; )

Konto usunięte
Konto usunięte: po za tym ja tez sie moge mylic ;)

no właśnie widzę :D sprawdziłam i jak dotąd wszystko elegancko wychodzi :mrgreen:
KochiyoOkazaki
KochiyoOkazaki
  8 października 2009

taaa...
Macie rację.

P.S
Te zadania rozwiązałam tylko nie wiem czy wszystko ok zrobiłam,bo to zadania z jutrzejszego sprawdzianu, więc wolałam, aby ktoś tez rozwiązał,żebym mogła porównać obliczenia i ewentualnie nanieść jakieś poprawki.

Jedynie 5 zadanie nie zrobiłam bo nie wiedziałam jak...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.