91kasia
91kasia
  2 października 2009 (pierwszy post)

1. Orientuje się ktoś, czy z ocen ze świadectwa są przeliczane jakies punkty przy rekrutacji czy liczy się tylko wynik z matury? (chodzi o kierunki: dziennikarstwo; turystyka i rekreacja)

2. Jakie są progi punktowe na UAM w Poznaniu, AWF Poznań i UMK w Toruniu?

Z góry dziękuje za info

UkolyszMnieDoSnu
UkolyszMnieDoSnu
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Orientuje się ktoś, czy z ocen ze świadectwa są przeliczane jakies punkty przy rekrutacji czy liczy się tylko wynik z matury? (chodzi o kierunki: dziennikarstwo; turystyka i rekreacja)


tak jest na UAM w Poznaniu
Konto usunięte
Konto usunięte: Na końcowy wynik uzyskany przez kandydata w postępowaniu kwalifikacyjnym może się składać: średnia ocen z wybranych przedmiotów na świadectwie dojrzałości średnia ocen uzyskanych w czasie studiów wyższych lub ostateczny wynik ukończenia studiów wyższych suma wyników z wybranych przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym przemnożonych przez wagi przypisane poszczególnym przedmiotom wynik egzaminu/ów, rozmowy kwalifikacyjnej/kompetencyjnej wynik sprawdzianu praktycznego/uzdolnień kierunkowych


Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie są progi punktowe na UAM w Poznaniu

oo, mnie też to interesuję. ;)
shamaramorgan
shamaramorgan
  2 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Orientuje się ktoś, czy z ocen ze świadectwa są przeliczane jakies punkty przy rekrutacji czy liczy się tylko wynik z matury?

to zależy od uczelni. jedna bierze pod uwagę średnią, inna nie.
Sysuniax3
Sysuniax3
  2 października 2009

też chce isc na dziennikarstwo, ale na UŁ :)
punkty będą liczone z polskiego angielskiego(języka) i wosu.
oceny nie będą brane pod uwagę.
tak jest na UŁ a jak w Poznaniu czy w Toruniu nie wiem, ale sądzę że podobnie.
poza tym.. wszystko jest w necie :tak:

91kasia
91kasia
  3 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: punkty będą liczone z polskiego angielskiego(języka) i wosu.

Tyle to ja tez wiem :P Poza tym pod uwage może byc brana historia zamiast wosu.
Ale mniejsza z tym. Chodzi mi dokładniej o progi punktowe od ktorych przyjmują kandydatów
Filuteria
Filuteria
  3 października 2009

Tak, Polska potrzebuje bezrobotnych wykształconych na kierunkach humanistycznych. : )

Przeliczany jest wynik ze świadectwa dojrzałości.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.