o0mysterious0o
o0mysterious0o
  29 września 2009 (pierwszy post)

Dobry wieczór.
oto mam mały problem mam do napisania 3 prace na J. Polski kompletny brak czasu i pomysłu.

nie oczekuję od was napisania pracy tylko może jakieś naprowadzenie na temat ? .!

" To o czym dzisiaj czytalem na dlugo pozostanie w mojej pamieci - kartka z pamietnika prezentujaca wydarzenia opisane w dowolnej lekturze gimnazjalnej "

rozprawkę

Czytanie literatury pomaga w nauce historii - rozprawka na podstawia Krzyzakow, Syzyfowych prac i Kamieni na szaniec

jak już prędzej wspomniałam nie oczekuję napisana pracy tylko drobnych wskazówek.

więc proszę o darowanie sobie głupich uwag.

Paulina.

shamaramorgan
shamaramorgan
  29 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: " To o czym dzisiaj czytalem na dlugo pozostanie w mojej pamieci - kartka z pamietnika prezentujaca wydarzenia opisane w dowolnej lekturze gimnazjalnej "

w formie pamiętnika, rozumiem?
Opisz czego nauczyła Cię jakaś lektura, najlepiej Mały Książę, bo o nim najłatwiej pisać.
Opisz swoje refleksje.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czytanie literatury pomaga w nauce historii - rozprawka na podstawia Krzyzakow, Syzyfowych prac i Kamieni na szaniec

Możesz napisać, że Krzyżacy przybliżają Ci wydarzenia historyczne z XV wieku, ukazuje kulturę i tradycję tego czasu
Syzyfowe prace- główne założenia epoki pozytywizmu.
Kamienia na szaniec- sytuacja Polski podczas II wojny światowej. Wojna widziana oczami młodych.

a gdzie trzecia praca? :>
o0mysterious0o
o0mysterious0o
  29 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w formie pamiętnika, rozumiem? Opisz czego nauczyła Cię jakaś lektura, najlepiej Mały Książę, bo o nim najłatwiej pisać. Opisz swoje refleksje.

właśnie też wybrałam " Małego księcia "

nie wiem jak się za to zabrac musi być conajmniej 1.5 str kancelaryjnej :/
ta szkołą mnie wykańcza a 3 praca " opowiedz znaną Ci przygodę Pdyseusza , znane Ci wydarzenie z Liliady lub dowolny mit. " również nie wiem jak napisać :/

RATUNKU
o0mysterious0o
o0mysterious0o
  29 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w formie pamiętnika, rozumiem?

TAK [ znakiii ]]]
shamaramorgan
shamaramorgan
  29 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: " opowiedz znaną Ci przygodę Pdyseusza , znane Ci wydarzenie z Liliady lub dowolny mit. "

Niestety nie pamiętam Iliady, ale wystarczy przeczytać mitologię i tam będziesz miała coś, co po prostu streścisz
o0mysterious0o
o0mysterious0o
  29 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety nie pamiętam Iliady, ale wystarczy przeczytać mitologię i tam będziesz miała coś, co po prostu streścisz

rozumiem ;) dziękuję za rady . teraz to tylko kawa + karta + dulgopis ;]
margotka
margotka
  30 września 2009

co do pierwszego to weź gazete i napisz własną opinie na aktualny temat np. ostatnio jest rozpatrywana bardzo kotrowersyjna afera szweckiego mięsa z 1983 r. :]

co do drugiego tematu to trzeba się bardziej wysilic... na pewno musisz zająć się zagadnieniem fikcji (słownik pojęć literackich)... oraz jak historia wplywa na postrzeganie świata... o tym, ze autor nigdy nie jest obiektywny i zawsze wrzuca wlasne osądy i spostrzeżenia świata... i że przez cudzy pryzmat poznajemy epoki:) ...

Uzi
Uzi
  30 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kompletny brak czasu

Kiedyś wyrabialiśmy się ze wszystkim. :and: Teraz dzieci chodzą na inprezy, palą, piją, ćpają.. Faktycznie, to zabiera nieco więcej czasu niż gra w piłkę pod blokiem lub zabawa w chowanego. :and:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.