JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  29 września 2009 (pierwszy post)

Z góry przepraszam za banalne zadanie ale padam na twarz bo właśnie przyszedłem z pracy i nie mogę się wgl. skupić -.-

A więc:

`Wyjaśnij, w jakim stopniu książki kształtują osobowość i światopogląd człowieka .`

dorota051991
dorota051991
  29 września 2009

Słowo pisane kształtuje naszą wyobraźnię poszerza horyzonty myślowe oraz pozwala nam spojrzeć na świat nie tylko ze swojego punktu widzenia. Poznając losy bohaterów, możemy odnaleźć w nich odbicie swojego życia. Możemy też utożsamiać się z niektórymi postaciami i razem z nimi przeżywać przygody lub problemy życiowe. Poprzez czytanie jesteśmy w stanie myśleć ich myślami, śledzić ich tok rozumowania

i pojmowania otaczającej rzeczywistości. Postawy bohaterów książek pomagają nam spojrzeć w głąb własnej duszy. Otwierają przed nami nowe światy, o których istnieniu nie mieliśmy do tej pory pojęcia.

Czasami lubimy jakąś postać literacką dlatego, że potrafiła zrobić coś, na co my nigdy nie zdobylibyśmy się we własnym życiu. Nie chodzi tylko o przeżywanie niesamowitych przygód i branie udziału w niesamowitych zdarzeniach. Czasami wystarczy przyjrzeć się bliżej temu, jakich wyborów życiowych dokonują bohaterowie, w jaki sposób traktują współmieszkańców swojej fabuły. Ich postępowanie może być dla czytelnika wzorem lub przestrogą przed złem.

znalazłam to w google(bryk.pl)

dorota051991
dorota051991
  29 września 2009

chyba o to chodzi,możesz to troche pozmieniać żeby nie było całe spisane z neta

AaStRuMm
AaStRuMm
  30 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Z góry przepraszam za banalne zadanie ale padam na twarz bo właśnie przyszedłem z pracy i nie mogę się wgl. skupić -.-

To zamaiast siedziec na fotce zrob sobie drzemkę, a później wstań i odrób ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.