MaximilianGolonko
MaximilianGolonko
  29 września 2009 (pierwszy post)

No więc mam problem . W ogóle nie wiem jak zrobić wok . Może mógłby ktoś mi podpowiedzieć jakiś przykład .

Zapisz przykłady przejawiania się kultury masowej :
muzyka ,sztuka,film ....

TamGdziesNajdalej
TamGdziesNajdalej
  29 września 2009

Powstanie kultury masowej wiązane jest z rewolucją przemysłową, oraz związanymi z nią procesami urbanizacji, unifikacji i umasowienia społeczeństw[2].

Istotnym warunkiem powstania kultury masowej był też rozwój środków masowego przekazu, umożliwiających szybką dyfuzję wzorów i treści kulturowych. Powstanie prasy drukarskiej, umożliwiającej druk gazet, otwiera pierwszy etap rozwoju kultury masowej. Drugim etapem było pojawienie się radia i telewizji. Trzeci etap łączony jest zaś ze stworzeniem komputerów osobistych i Internetu oraz telefonii komórkowej.

O TO CHODZII ?

MaximilianGolonko
MaximilianGolonko
  29 września 2009

Chyba nie :(

TamGdziesNajdalej
TamGdziesNajdalej
  29 września 2009

no tam masz przykłady ...
Powstanie prasy drukarskiej, umożliwiającej druk gazet, otwiera pierwszy etap rozwoju kultury masowej. Drugim etapem było pojawienie się radia i telewizji. Trzeci etap łączony jest zaś ze stworzeniem komputerów osobistych i Internetu oraz telefonii komórkowej.:mrgreen:

MaximilianGolonko
MaximilianGolonko
  29 września 2009

Hmn. Może dobrze będzie . Dzięki ;)

TamGdziesNajdalej
TamGdziesNajdalej
  29 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmn. Może dobrze będzie . Dzięki ;)


no powinno byc dobrze :)
margotka
margotka
  30 września 2009

znajdz wyznaczniki kultury masowej a zrozumiesz...

muzyka
Doda
Ich Troje
płyty dodawane do gazet
etc.

sztuka
sprzety AGD
lalka Barbie
jeleń na rykowisku oraz jelenie na manetkach (symbole kiczu)
reprodukcje obrazów dostepne w supermarketach
etc.

film
filmy komercyjne dla ktorych ludzie chodzą do jest tak modnie, albo trzeba to zobaczyć, bo są robione z rozmachem....a niekoniecznie niosą za sobą wyższe treści... np. Titanic, Gladiator, Zmierzch, Terminator4 oraz remake przeróznych filmów teraz ma trafić do kin piła 5 czy 6...już sama się gubie:)))

czaisz teraz?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.