AaStRuMm
AaStRuMm
  27 września 2009 (pierwszy post)

Potrzebuję rady.
Jak szybko w miarę opanować mapy konturowe z geografii. Tzn jak się ich uczyć z jakimś rezultatem. Muszę się wykuć wszystkich (bez tych najmniejszych) jezior, rzek, wszystkich mórz, cieśnin, zatok, prądów z całego świata i nie mam kompletnego pojęcia jak się za to zabrać.

Papiszynka
Papiszynka
  27 września 2009

Wypisz sobie na kartce jakie rzeki i gdzie leża i tak z każdym innym. W googlach wyszukaj.

AaStRuMm
AaStRuMm
  27 września 2009

Mam powypisywane, mam na mapach pozaznaczane. Ale nie wiem od czego zacząć.

Majjuss
Majjuss
  27 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nie wiem od czego zacząć.

od wylogowania sie z fotki i uczenia się tego po kolei :]
AaStRuMm
AaStRuMm
  27 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: od wylogowania sie z fotki i uczenia się tego po kolei :]

To nie na jutro, mam troche czasu wiec prosze o rade ;p
HardRockLola
HardRockLola
  27 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak szybko w miarę opanować mapy konturowe z geografii. Tzn jak się ich uczyć z jakimś rezultatem. Muszę się wykuć wszystkich (bez tych najmniejszych) jezior, rzek, wszystkich mórz, cieśnin, zatok, prądów z całego świata i nie mam kompletnego pojęcia jak się za to zabrać.

Kiedyś też musiałam się tego uczyć :tak: Ale miałam to rozłożone na parę map i zaliczaliśmy to w pewnych odstępach czasu.
Ja po prostu brałam tą mapkę i po koleji leciałam...I na przykład rzeki zaznaczałam niebieskim kolorem , jeziorka zielonym i tak dalej. Łatwiej zapamiętać.
I jeżeli masz pamięć słuchową to powtarzaj nazwy na głos. :mrgreen:
Sysuniax3
Sysuniax3
  27 września 2009

wydrukuj sobie kilkanaście takich map, niech ktoś ci czyta pokolei wszystkie rzeki itd a ty zaznaczaj. najpierw z mapa gdzie jest wszystko potem tylko zerkaj az sie w koncu nauczysz. ja sie tak uczylam panstw, a potem wlasnie tez rzek itd :)
trzeba wytrwałości

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 września 2009

zacznij od najważniejszych nazw.. zapamiętaj ich położenie.. potem zacznij sobie dodawać kolejne nazwy ..no i chciej się nauczyć
swego czasu umiałem na pamięć praktycznie cały atlas :D
( na geografii zawsze był pojedynek kto zna więcej nazw i umie je wskazać na mapie )

...Ignorance is bliss...
Clyde
Posty: 23911 (po ~63 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 7
Clyde
  27 września 2009

ponumeruj sobie, tak najłatwiej.

Mam sczerniałą duszę. Bo czym bez Ciebie jest lato wspaniałe? Gdy Ciebie nie ma nawet ptaki milkną.
Marilyn Manson and Hey Fan ♥
normalnychlop
normalnychlop
  27 września 2009

Wzrokowcy maja latwiej ... tez to mialem, stolice i panstwa calego swiata, rzeki, gory, i na koneic mapke Polski. w tej chwili wiekszosci nie pamietam ale pozaliczalem wsyztsko na 6 :ninja: tak wykulem :ziober2: mozesz tez porobic sciagi ;d male mapki i zaznaczone na nich obiekty ;d

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.