MojeZieloneOczka
MojeZieloneOczka
  20 września 2009 (pierwszy post)

Moje mile Pani, Panowie rowniez:)
Chcialam porozmawiac na temat szkol policealnych. Wizaz, stylizacja.. itp.
Czy interesuje Was cos takiego? czy ktoras z Was wybiera sie?
Jestem zainteresowana Akademia Wizazu i Stylizacji we Wroclawiu, a jednak kusi mnie Warszawa, wiecie moze czy jest cos fajnego i podobnego do tej szkoly w Wawie?
Uwielbiam takie rzeczy i chociaz daleka droga przede mna, bo cale liceum to jednak daze do tego.. :)

Jak samopoczucie?

pozdrawiam, milego wieczorku. :*

GoroncyMatiCzeka
GoroncyMatiCzeka
  20 września 2009

Podobno teraz ten kierunek ma najwieksze wziecie, nawet u mnie do szkoly przjezdzaly wizażystki i robimy przykladowe makijaze uczniom. idz na medycyne plastyczna :d bedzie cieawiej i wiecej zrobisz ;p

MojeZieloneOczka
MojeZieloneOczka
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

A cos wiecej na ten temat? to sa studia?
GoroncyMatiCzeka
GoroncyMatiCzeka
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A cos wiecej na ten temat? to sa studia?


wizaz to nie sa studia, to jest zwykla szkola po ktorej dostajesz dyplom i mozliwosc wykonywania zawodu. I to jest 2-3 letnie gora. Oczywiscie jest tez zawod lekarza kosmetologa, wtedy przejdziesz szkolenia zakresu chemii i biologi oraz anatomii czlowieka. cos pokrenwego z dermatologia ale bedziesz mogla prowadic rozne zabiegi np krioterapi czy tez mozlowsc robienie peelengow chemicznych i dermabrazji i innych cudow medycyny estetyczne. i to ci polecam, ale musisz popatzrec na uczelnie ktore maja ta specjalizacje. oczywiscie zeby dostac sie na dobre studia panstwowe to ak na kazda medycyne potrzeba rozsz z chemii, biologii oraz fizyki lub w tym roku nowsc matmy.
Chirurgi plastycznej chyba nie musze przedstawiac?
XQueenOfDisco
XQueenOfDisco
  21 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: medycyne plastyczna

najlepiej na to nie idź, bo studia ciężkie (moja koleżanka skończyła medycynę, kierunek okulista, ale myślę że zarobki podobne) i mówi że ledwo wiąże koniec z końcem, a studia trwają dosyć długo; dłużej niż inne. Na stażu po studiach dostaje naprawdę niewielkie pieniądze, pomimo swojego wieku nadal musi prosić rodziców o pieniądze na utrzymanie... Można i tak, ale to zależy jakich masz rodziców i czy możesz liczyć z ich strony na jakąś pomoc :) Coraz więcej osób twierdzi, że przy wyborze studiów powinno się kierować pasją, ale co ci po tym, jak potem nie będziesz miała z czego żyć? Radzę się dobrze zastanowić... Ale wybór należy i tak do Ciebie :)
Życzę powodzenia i pozdrawiam :)
Fieska
Fieska
  21 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy interesuje Was cos takiego? czy ktoras z Was wybiera sie?


Weź książkę telefoniczną albo popatrz w google ile w Polsce jest kosmetyczek, wizażystek, fryzjerek etc. Nie rozumiem właśnie dlaczego dużo dziewczyn się na to pcha skoro zarobki są małe, praca żmudna i dużo w tej dziedzinie nie da się osiągnąć.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.