Kocylka
Kocylka
  20 września 2009 (pierwszy post)

hej.
tyle nam zadali, ze porazka :zonk:.

mam problem ...

zadanie 1.
-2 to potegi (-2) ile to?

zadanie 2.
dlugosc jednej z przyprostokatnych trojkata prostokatnego jest rowna pierwiastek z 5. wiadomo, ze stosunek dlugosci drugiej przyprostokatnej do dlugosci przeciwprostokatnej wynosi 2 : 3. oblicz dlugosc przeciwprostokatej tego trojkata.

a to z polaka...
zadanie 3.
napisz list do starego Prometeusza, bohatera utworu Herberta, w ktorym przekonasz go, ze slusznie czynil troszcząc sie o czlowieka i ze mimo wieków nienajlepszych doswiadczen winien to czynic nadal [minimum 200slow]
SZUKALAM NA NECIE... NIC NIE MOGE ZNALEZC...
nie mam pojecia jak sie za to zabrac... jak zaczac etc :(

zadanie 4.
i jeszcze wypraciwanie na polski...
porownaj dwa sposoby powstania swiata (ziemii) na podstawie fragmentu Ksiegi Rodzaju i mitu greckiego. uzasadnij ktory z opisoc bardziej do Ciebie przemawia.
TEZ NIE MOGE NIC ZNALEZC :( NIE WIEM JAK POROWNYWAC... JEJ :(

nawet za najmniejsza podpowiedz, dziekuje

MaQ7
MaQ7
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zadanie 1. -2 to potegi (-2) ile to?

do -2 wiec 2 idzie do mainownika a wiec (1/2) do 2 = 1/4
ladymadgirl
ladymadgirl
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zadanie 4. i jeszcze wypraciwanie na polski... porownaj dwa sposoby powstania swiata (ziemii) na podstawie fragmentu Ksiegi Rodzaju i mitu greckiego. uzasadnij ktory z opisoc bardziej do Ciebie przemawia. TEZ NIE MOGE NIC ZNALEZC :( NIE WIEM JAK POROWNYWAC... JEJ :(

normalnie ;d
piszesz np. kto stworzył świat wg ks. rodzaju i kto wg. mitu, jak przebiegał proces; czy od razu 1.dnia powstał świat i takie tam... porównaj wszystko co się da , a potem w podsumowaniu napisz który do ciebie bardziej przemawia...
MaQ7
MaQ7
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zadanie 2. dlugosc jednej z przyprostokatnych trojkata prostokatnego jest rowna pierwiastek z 5. wiadomo, ze stosunek dlugosci drugiej przyprostokatnej do dlugosci przeciwprostokatnej wynosi 2 : 3. oblicz dlugosc przeciwprostokatej tego trojkata.

tego nie jestem pewien ...
stosunek bokow to 2/3 = 2x/3x
po podstawieniu do pitagorasa:
5+4x^2 = 9x^2
5=5x^2
x^2=1
czyli przeciwprostokatna to 3x wiec = 3.
ladymadgirl
ladymadgirl
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zadanie 2. dlugosc jednej z przyprostokatnych trojkata prostokatnego jest rowna pierwiastek z 5. wiadomo, ze stosunek dlugosci drugiej przyprostokatnej do dlugosci przeciwprostokatnej wynosi 2 : 3. oblicz dlugosc przeciwprostokatej tego trojkata.

to może jeszcze to zadanie?
ja bym to tak zrobiła:

znasz stosunek 2:3, czy jedna przyprostokątna wynosi 2x, a przeciwprostokątna 3x
korzystasz z tw. Pitagorasa:
(3x) = pierwiastek z 5 do kwadratu + (2x) do kwadratu
to wyliczasz i wychodzi Ci x=5
więc mnożysz 3 razy 5 i masz długośc przeciwprostokątnej

nie wiem czy dobrze, nie znam się, noga z matmy jestem :ninja: ale ja bym tak zrobiła
GoroncyMatiCzeka
GoroncyMatiCzeka
  20 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hej. tyle nam zadali, ze porazka .


co za glupie spoleczenstwo nam rosnie :(
GoroncyMatiCzeka
GoroncyMatiCzeka
  20 września 2009

Co do zadania 2
http://www.sitmo.com/latex/
wklep w okienko:
\frac{x}{y}=\frac{2}{3} \\
y=\frac{3}{2}x \\
y^{2}=(\sqrt{5})^{2}+x^{2} \\
(\frac{3}{2}x)^{2}=(\sqrt{5})^{2}+x^{2}

i se dalaj sama zrob

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.