beatkaaa119922
beatkaaa119922
  12 września 2009 (pierwszy post)

witam, co mozna powiedziec o tym obrazie?
chodzi mi o jego interpretacje, conieco juz napisałam ale nic wiecej nie moge wymyslić. prosze o pomoc :)

Naomi
Naomi
  12 września 2009

tajemniczy, mroczny.

beatkaaa119922
beatkaaa119922
  12 września 2009

Ma ktos jeszcze jakies propozycje plis :)

Filuteria
Filuteria
  12 września 2009

Poproszę nazwisko malarza.

Interpretując obraz zwróć uwagę kiedy tworzył, w jakiej epoce.

shamaramorgan
shamaramorgan
  12 września 2009

obraz jest tak duży, że ciężko się go ogląda.
napisz o okolicznościach powstania obrazu (o ile masz jakieś informacje na ten temat), epoce w jakiej on powstał.
Napisz o barwach, o perspektywie.

Filuteria
Filuteria: Poproszę nazwisko malarza.

Caspar David Friedrich
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  13 września 2009
Caspar David Friedrich - Dwaj Mężczyźni Obserwujący Księżyc(1819r), olej na płotnie

Tak, więc obraz powstał w epoce romantyzmu... Natura w tej epoce postrzegana była jako byt idealny, wolny od działania czasu, wieczny. Panują w niej doskonałe pierwotne prawa i dlatego jest wolna, niezależna, nieujarzmiona i potężna. Stąd wziął się specyficzny pejzaż romantyczny: noc, wzburzone morze, skały, góry, koloryt rodzimego krajobrazu.

Co do samego obrazu jest on zdominowany ciemnymi, brunatnymi barwami. Można w nim dostrzec surowość natury: nagie skały, drzewo bez liści z korzeniami nad ziemią. Natomiast postaci dwóch mężczyzn są jakby tylko drobnym dodatkiem. Odwrócone plecami niewiele mogą powiedzieć. Jedynie z ich sylwetek można odczytać pewną zadumę nad światłem księżyca. Takie postaci są bardzo charakterystyczne dla Friedricha. Na jego obrazach dominuje majestatyczna przyroda, na której tle rysują się czasem niewielkie sylwetki ludzkie, najczęściej zamyślone i skupione.
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
xXxMialek88xXx
xXxMialek88xXx
  13 września 2009
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Dwaj Mężczyźni Obserwujący Księżyc(1819r), olej na płotnie

ja bym powiedziała, że to jest mezczyzna z kobietą o zachodzie / wschodzie slonca... I jakby na cos czekali. Jakby on gdzies wyruszał i delektuja sie tymi ostatnimi wspolnymi chwilami razem... :ziober2:
takie sa moje odczucia jak widze, nie potrafie odróznić faceta od babki no milo
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  13 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym powiedziała, że to jest mezczyzna z kobietą o zachodzie / wschodzie slonca..

hmm, moze masz i racje... Mi sie zdawalo, ze to czerwony meski plaszcz... :ninja:
Tak to jest ogladac obrazy po ciemku :P

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
beatkaaa119922
beatkaaa119922
  13 września 2009

to jest obraz '' kobieta i mezczyzna zapatrzeni w ksiezyc''

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.