unaprochable
unaprochable
  10 września 2009 (pierwszy post)

Hej...
Pisze przede wszystkim do tych którzy studiują dziennikarstwo bądź pedagogikę szczególnie resocjalizacje...
Kilka pytań ...
Gdzie studiujecie ?
Czy wasza uczelnia jest dobra ?
Jak wyglądają zajęcia ?
I jak jest z rekrutacją , ciężko ? ( Wiem , wiem niby wszystko jest na necie , tylko że szczerze mówiąc ciężko znaleźć coś aktualnego...)
Ja osobiście chcę studiować w Szcz ... Tylko nie wiem czy nie warto ruszyć się gdzieś dalej , może gdzieś jest lepszy uniwerek...
z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

rakka
rakka
  10 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie studiujecie ?

Szczecin, Uniwersytet Szczeciński.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy wasza uczelnia jest dobra ?

Uczelnia dobra, Wydział Filologiczny (któremu podlega dziennikarstwo i komunikacja społeczna) - średnio na jeża,największym problemem jest niedobór pieniędzy na remonty,itp.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak wyglądają zajęcia ?

Są wykłady teoretyczne - gdzie serwuje się czystą wiedzę, pisze się z niej w sesji egzamin. I są zajęcia praktyczne - czyli przełożenie wiedzy z wykładów na czyny,np. napisanie informacji, dłuższej pracy pisemnej; z zajęć od czasu do czasu są kolokwia. Można też się załapać na wyjście grupowe do jakiejś instytucji, np. budynku radia, telewizji - by poznać pracę tych miejsc od wewnątrz.

Konto usunięte
Konto usunięte: I jak jest z rekrutacją , ciężko ?

Wszystko zależy od wyników zdanej matury... rozszerzenie otwiera drogę studiowania w większości przypadków, ale ja np. dostałem się na dziennikarstwo z odwołania, mając zdany j.polski,historię i angielski na podstawie. Fakt faktem jednak,że kierunek dziennikarstwo i komunikacja społ. to świeżynka, więc jest duże zainteresowanie nim i sporo osób składa podania o przyjęcie (ale i tak o wiele mniej niż na psychologię).

Konto usunięte
Konto usunięte: Tylko nie wiem czy nie warto ruszyć się gdzieś dalej , może gdzieś jest lepszy uniwerek...

Jeśli chodzi o dziennikarstwo, to zasmucę Cię. Rozmawiałem z wieloma studentami z mojego kierunku i dziennikarstwo w Poznaniu,Warszawie jest na takim samym mniej więcej poziomie co w Szczecinie. Tyle jeśli chodzi o dziennikarstwo, o resocjalizacji niewiele wiem oprócz tego, że dwóch moich znajomych z LO bez większych kłopotów się na ten kierunek dostało.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.