Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  7 września 2009 (pierwszy post)

Yooł ;]
czy orientuje się ktoś, jakie były najważniejsze przekłady biblii ?
bo w sumie znalazłam sporo ich ... ale nie bardzo wiem które były najważniejsze.. :and:

z góry dziękuje za pomoc ./..

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 września 2009
http://www.biblia.cme.org.pl/
...Ignorance is bliss...
Arczi23krk
Arczi23krk
  7 września 2009

Hmm najważniejszy przekład bym obstawiał na język łaciński, dokonał go w IV w.n.e. św. Hieronim, przekład ten zwany "Wulgatą" jest obowiązujący w Kościele rzymsko-katolickim jako oficjalny tekst "Biblii". Na 2 miejscu dla nas Polaków oczywiście przekład na język polski, którego dokonano w XV w. ("Biblia królowej Zofii"). A tak ogólnie to "Biblię" przetłumaczono począwszy od II w.n.e na około 1200 języków i narzeczy.

Turcia
Turcia
  7 września 2009
RexMundi
RexMundi: http://www.biblia.cme.org.pl/

wiesz co, takich stronek to znalazłam multum ;)
ale tam nie ma konkretnie , że to i to są najważniejszymi przekładami .

Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm najważniejszy przekład bym obstawiał na język łaciński, dokonał go w IV w.n.e. św. Hieronim, przekład ten zwany "Wulgatą" jest obowiązujący w Kościele rzymsko-katolickim jako oficjalny tekst "Biblii". Na 2 miejscu dla nas Polaków oczywiście przekład na język polski, którego dokonano w XV w. ("Biblia królowej Zofii"). A tak ogólnie to "Biblię" przetłumaczono począwszy od II w.n.e na około 1200 języków i narzeczy.

o dziękuje Ci bardzo !:)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz co, takich stronek to znalazłam multum ;) ale tam nie ma konkretnie , że to i to są najważniejszymi przekładami .

domyślam sie :)
w Polsce chyba najpopularniejsza jest Biblia Tysiąclecia
przynajmniej jest najczęściej cytowana
...Ignorance is bliss...
Turcia
Turcia
  7 września 2009
RexMundi
RexMundi: domyślam sie :) w Polsce chyba najpopularniejsza jest Biblia Tysiąclecia przynajmniej jest najczęściej cytowana

mhm.
mimo wszystko dziękuje ;))
Karolina
Posty: 3291 (po ~114 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 82
Karolina
  8 września 2009

można zamknąć
i dziękuje wszystkim za pomoc

Powyższy post wyraża jedynie moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.