maggie1722
maggie1722
  3 września 2009 (pierwszy post)

Hej;]
jestem w 2 kl LO i nadal nie wiem co chcę wżyciu robić. zastanawiam się jakie przedmioty zdawać na maturze i jaki kierunek studiów wybrać... przeglądam właśnie takie kierunki studiów i natrafiłam na kierunek ''Nauki o rodzinie''

''Absolwenci kierunku nauki o rodzinie uzyskują szeroko rozumianą wiedzę psychologiczną, pedagogiczną, biomedyczną, socjologiczną, prawną, filozoficzno-antropologiczną, a także teologiczną związaną z problematyką rodzinną. Wiedza psychologiczna, pedagogiczna i biomedyczna daje gruntowne przygotowanie dla zrozumienia psychologicznych uwarunkowań zachowań indywidualnych i społecznych, wyjaśnia funkcjonowanie człowieka w systemach rodzinnych oraz edukuje w zakresie niesienia pomocy społecznej. Wykład z zakresu socjologii i prawa umożliwia orientację w zagadnieniach socjalnych związanych z rodziną, dostarcza informacji o działaniu instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, prowadzeniu polityki prorodzinnej, a także prawnych aspektach pomocy rodzinie. Przedmioty filozoficzne, antropologiczne i teologiczne dają solidną naukową podbudowę dla lepszego zrozumienia istoty człowieka, uświadamiają bogactwo i zróżnicowanie ludzkiego myślenia o świecie oraz kształcą w zakresie etycznych działań kulturotwórczych.''

zastanawiam się jaką pracę po takich studiach mogłabym dostać. tylko nie piszcie że na produkcji mogę robić bo tego nie chcę. mam więcej ambicji;]

piszcie;]

Drozu
Drozu
  3 września 2009

A później dziwić się, że wysokie bezrobocie skoro istnieją tak durne kierunki studiów, po których nie ma ŻADNEJ przyszłości, w dodatku wszystkie są oblężone...

Ader
Ader
  3 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem w 2 kl LO i nadal nie wiem co chcę wżyciu robić.

a już powinnaś.

Konto usunięte
Konto usunięte: zastanawiam się jaką pracę po takich studiach mogłabym dostać. tylko nie piszcie że na produkcji mogę robić bo tego nie chcę. mam więcej ambicji;]

wszystkim się marzy że po odebraniu dyplomu ukończenia studiów dostaną od razu pracę. Realia są trochę inne. Teoretycznie po takim kierunku miałabyś szansę znalezc zatrudnienie w domu pomocy społecznej, domu dziecka, w jakiś ośrodkach pomocy. Nic więcej na chwile obecną nie przychodzi mi do głowy. To tylko dobry kierunek jeżeli on Cię interesuje, ale aspirację powinnaś mieć trochę wyższe, akurat w moim miescie na to idą tzw odpadki gdzie nie dostały się na nic.. tam zawsze są miejsca :and:. Zostaw sobie to na tzw. czarną godzinę, rozejrzyj się jeszcze za innym kierunkiem :tak:
GoroncyMatiCzeka
GoroncyMatiCzeka
  3 września 2009

MATEMATYKA TO POTEGA!! TYLKO TO SIE LICZY!!

EverybodyLies1
EverybodyLies1
  3 września 2009

"Nauki o rodzinie" to kierunek, który ludzie najczęściej wybierają jako dodatkowy, przewodni powinien być ciut bardziej konkretny :)

egzekutor90gool
egzekutor90gool
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A później dziwić się, że wysokie bezrobocie skoro istnieją tak durne kierunki studiów, po których nie ma ŻADNEJ przyszłości, w dodatku wszystkie są oblężone...


ile procent osób ma pracę związaną z kierunkiem studiów?

kierunek studiów ma bardzo małe znaczenie w kwestii przyszłego zatrudnienia.
malatynka1990
malatynka1990
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zastanawiam się jaką pracę po takich studiach mogłabym dostać.

żadną :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: mam więcej ambicji;]

to idź na ambitniejszy kierunek.
Konto usunięte
Konto usunięte: jestem w 2 kl LO

jaki profil? czym się interesujesz? jakie przedmioty lubisz?
Drozu
Drozu
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kierunek studiów ma bardzo małe znaczenie w kwestii przyszłego zatrudnienia.


to sprobuj zostac lekarzem bez skonczenia medycyny, prawnikiem bez skonczenia prawa, psychologiem bez ukonczenia psychologii, sprobuj dostac sie do dobrej roboty jako inżynier nie kończąc politechniki jako elektrotechnik, automatyk, informatyk, elektronik, budowlaniec...

kierunek studiów ma bardzo duże znaczenie!
maggie1722
maggie1722
  4 września 2009

moj profil to mat fiz inf. w gimnazjum lubilam te przedmioty ale jak przyszlam do liceum to po prostu mnie z nog zwalil poziom... w gim mialam 5 z matmy a w LO mialam 3 na koniec roku:/ i nie jest to spowodowane lenistwem bo sie przykladalam. czym sie interesuje? niestety nie tym co trzeba a mianowicie muzyka sztuka spiewem... jestem dosc dziwna:P wiem ze z muzyki czy rysunku nic mi nie przyjdzie...myslalam o tym zeby isc na informatyke i robic specjalizacje z grafiki ale jak uslyszalam jak wyglada matura z ify... i ze do tego trzeba zdawac rozszerzona matme... ja sie po prostu boje tego wszystkiego... boje sie tego roku i nie wiem jak to bedzie...

Ader
Ader
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to sprobuj zostac lekarzem bez skonczenia medycyny, prawnikiem bez skonczenia prawa, psychologiem bez ukonczenia psychologii, sprobuj dostac sie do dobrej roboty jako inżynier nie kończąc politechniki jako elektrotechnik, automatyk, informatyk, elektronik, budowlaniec... kierunek studiów ma bardzo duże znaczenie!

to że skonczysz prawo nie musisz byc do razu prawnikiem.. realia są niestety bardziej brutalne.

;-)
egzekutor90gool
egzekutor90gool
  4 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to sprobuj zostac lekarzem bez skonczenia medycyny, prawnikiem bez skonczenia prawa, psychologiem bez ukonczenia psychologii, sprobuj dostac sie do dobrej roboty jako inżynier nie kończąc politechniki jako elektrotechnik, automatyk, informatyk, elektronik, budowlaniec... kierunek studiów ma bardzo duże znaczenie!


mówisz o kilku specyficznych zawodach...
logiczne, że jak ktoś chce być lekarzem idzie na medycynę, bo to jedyna droga... ale wtedy chyba się nie zastanawia nad wyborem studiów, bo ma jedyny rozsądny wybór :)

ilu było takich co kończyło medycynę, a potem klepali biedę?
malatynka1990
malatynka1990
  7 września 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w gim mialam 5 z matmy a w LO mialam 3 na koniec roku:/

to akurat normalne :)
Konto usunięte
Konto usunięte: i ze do tego trzeba zdawac rozszerzona matme...

skoro jesteś na profilu z roszerzoną matematyką, to może właśnie ja zdawaj na maturze? łAtwe to na pewno nie będzie (jak wszystko), ale otwiera drogę na wiele kierunków. odwagi :)
Drozu
Drozu
  7 września 2009
Ader
Ader: to że skonczysz prawo nie musisz byc do razu prawnikiem.. realia są niestety bardziej brutalne.


Nie mówie że musisz nim zostać... ale spróbuj nim zostać bez skończenia prawa...

Konto usunięte
Konto usunięte: mówisz o kilku specyficznych zawodach... logiczne, że jak ktoś chce być lekarzem idzie na medycynę, bo to jedyna droga... ale wtedy chyba się nie zastanawia nad wyborem studiów, bo ma jedyny rozsądny wybór :)


Podałem tylko kilka przykładów... nie mam całego dnia żeby wymieniać... Spróbuj zostać kimkolwiek kto wykonuje konkretny zawód, bez ukończenia studiów w tym kierunku... nie mówie o siedzeniu za kasą w hipermarkecie czy zawodach, którym żadne wykształcenie nie jest potrzebne bo takie istnieją...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.