KochiyoOkazaki
KochiyoOkazaki
  3 września 2009 (pierwszy post)

Hej.
Babka od polaka dała mi takie coś i nie mam pojęcia jak to zrobić....
Proszę,pomóżcie mi,ja naprawdę nie wiem jak to zrobić.

Oto zadania:
1.Ułóż zdanie poj. składjące się z podmiotu,przydawki,orzeczenia czasownikowego i okolicznika sposobu.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  3 września 2009

jak nie wiesz co oznaczają terminy :

Konto usunięte
Konto usunięte: zdanie poj.


Konto usunięte
Konto usunięte: podmiotu,przydawki,orzeczenia czasownikowego i okolicznika sposobu.


to sprawdź sobie w podręczniku lub w googlach ich znaczenie, a następnie wybierz odpowiednie wyrazy i ułóż z nich zdanie
...Ignorance is bliss...
rakka
rakka
  3 września 2009

podmiot = część zdania, która oznacza wykonawcę czynności
orzeczenie czasownikowe = część zdania, która opisuje czynność podmiotu.

Orzeczenie najczęściej jest wyrażone osobową formą czasownika (jest to wtedy tzw. orzeczenie czasownikowe), np. Jego żona biega codziennie. Po długiej, męczącej podróży doszliśmy do celu wyprawy.

przydawka = część zdania określająca rzeczownik; przydawka odpowiada na pytania: jaki? jaka? jakie? który? która? które? czyj? czyja? czyje? ile? czego? z czego?

okolicznik sposobu = część zdania odpowiadająca na pytania: jak?; w jaki sposób?.
Oznacza sposób wykonywania jakiejś czynności, np. grał w gry komputerowe długo, Adaś biegł wolno .

Więc jak masz definicje, to teraz puść wodze fantazji i wymyśl zdanie,które by spełniało powyższe warunki.

Cayoka
Cayoka
  5 września 2009

tiaaa.... :zonk: strasznie trudne.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.