NaTaLka9310x
NaTaLka9310x
  30 sierpnia 2009 (pierwszy post)

idę do liceum , i jestem nieśmiała .Jak zrobić ten pierwszy krok , żeby podejść i się zapoznać z nowymi osobami z klasy ?.

MisiaV
MisiaV
  30 sierpnia 2009

Nie martw się , nie tylko Ty będziesz miała ten problem. Praktycznie wszyscy będą w takiej sytuacji co Ty ; )
Także nie ma się czym stresować , to wyjdzie tak naturalnie : )
Co innego jakbyś miała nowa dołączyć do klasy która już się zgrała.

MaQ7
MaQ7
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: idę do liceum , i jestem nieśmiała .Jak zrobić ten pierwszy krok , żeby podejść i się zapoznać z nowymi osobami z klasy ?.

u mnie to byl wyjazd integracyjny od razu na poczatku :mrgreen:
Sardyn
Sardyn
  30 sierpnia 2009

Jak wyżej, nie ma sensu się stresować, wszystko samo się rozkręci :) ale zawsze można coś skomentować żeby wynikła z tego rozmowa, pamiętam że stojąc na uroczystym rozpoczęciu z nową klasą ktoś rzucił tekst, że nasza nowa wychowawczyni śmiesznie wygląda i wszyscy zaczeli komentowac :D przy okazji kazdy sie przedstawil i zaczęło się normalne gadanie na wszystkie tematy :)

eSzatyNe
eSzatyNe
  30 sierpnia 2009

Nie ma sensu. To samo wyjdzie w praniu :tak:

eweeelina1515
eweeelina1515
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: idę do liceum , i jestem nieśmiała .Jak zrobić ten pierwszy krok , żeby podejść i się zapoznać z nowymi osobami z klasy ?.


Nie zorganizowaliście ani jednego spotkania klasowego? Szkoda. W ten sposób już na wakacjach poznaje się klasę i na rozpoczęciu rozmawia jak starzy znajomi :) Ale nic straconego. Po prostu podejdź do kogoś, przedstaw się i rozmowa sama się rozkręci. Pamiętaj, że wszyscy są w podobnej sytuacji (z reguły się nie znają), więc znajdziesz w nich bratnie dusze :P
pikaczu
pikaczu
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: idę do liceum , i jestem nieśmiała .Jak zrobić ten pierwszy krok , żeby podejść i się zapoznać z nowymi osobami z klasy ?.

też idę do liceum. nie przejmuj się, każdy się stresuje, nie tylko Ty. podejdź po prostu , przedstaw się a temat do rozmowy sam się znajdzie ;))
HardRockLola
HardRockLola
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: idę do liceum , i jestem nieśmiała .Jak zrobić ten pierwszy krok , żeby podejść i się zapoznać z nowymi osobami z klasy ?.

Podejdź i pogadaj. Ja zawsze tak robiłam .;) Najprościej.
ORIENT
ORIENT
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

napisać do bravo? :woot:
feuliette
feuliette
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: idę do liceum , i jestem nieśmiała .Jak zrobić ten pierwszy krok , żeby podejść i się zapoznać z nowymi osobami z klasy ?.


ja też idę do 1 klasy ale Technikum .
poznawanie sie to rzecz normalna ; >
ale ja bez stresowo idę i lajtowo
leje na to czy mnie polubią czy nie :D
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  30 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: idę do liceum , i jestem nieśmiała .Jak zrobić ten pierwszy krok , żeby podejść i się zapoznać z nowymi osobami z klasy ?.

W niektórych szkołach jest tradycja organizowania wyjazdów integracyjnych, czy ognisk przed rozpoczęciem roku.
Nie masz się o co martwić, w takiej samej sytuacji jak Ty będzie jeszcze pewnie kilka innych osób.
Czasami wystarczy tylko podejść, przedstawić się, jak trafisz na jakąś rozgadaną osobę to sama dalej pociągnie rozmowę.
shamaramorgan
shamaramorgan
  30 sierpnia 2009

jesli masz kogoś znajomego w klasie, najpierw trzymaj się z nią, póki nie poczujesz sie pewnie ;)

MisiaV
MisiaV
  31 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zorganizowaliście ani jednego spotkania klasowego? Szkoda. W ten sposób już na wakacjach poznaje się klasę i na rozpoczęciu rozmawia jak starzy znajomi :)

Tylko ze zauwaz ze w wakacje jest tylko czesc osób. Tym gorzej bo jeszcez bardziej te osoby co się nie poznały by były odizolowane : )
eweeelina1515
eweeelina1515
  31 sierpnia 2009
MisiaV
MisiaV: Tylko ze zauwaz ze w wakacje jest tylko czesc osób. Tym gorzej bo jeszcez bardziej te osoby co się nie poznały by były odizolowane : )


Dlatego też organizuje się kilka spotkań, tak aby każdy był choć raz :P Jeśli komuś bardzo zależy, na pewno się zjawi, bo mało jest osób które spędzają każdy jeden dzień wakacji poza domem ;P
MisiaV
MisiaV
  31 sierpnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlatego też organizuje się kilka spotkań,

pierwsze słyszę. u mnie przed żadną szkołą nie było takich cudów :woot:
No ale fakt, nie było też nk wtedy ; )
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.