Martysia
Martysia
  18 sierpnia 2009 (pierwszy post)

Zrobiłam prawie wszystkie zadania z tego działu, zostało mi 5, co do których mam wątpliwości. Jeśli macie ochotę się w nie pobawić i przy okazji mi pomóc to proszę bardzo:

1. Z samolotu lecącego na wysokości 2km z prędkością 100m/s upuszczono żelazny przedmiot. O ile stopni ogrzeje się ten przedmiot wskutek tarcia o powietrze i przy uderzeniu o powierzchnię Ziemi, jeżeli na wzrost jego temperatury idzie 50% powstałej energii wewnętrznej?

2. Jaką masę wody można ogrzać od temperatury 20stopni C do temperatury wrzenia (100stopni C) dostarczając 2MJ energii w procesie cieplnym?

3. Ile co najmniej energii trzeba dostarczyć, aby ogrzać powietrze w pokoju o wymiarach 5m x 4m x 3,5m od temperatury 0stopni C do temperatury 20stopni C?

4. Po jakim czasie nastąpi wrzenie wody o masie 200g i temperaturze początkowej 20stopni C, jeżeli zanurzymy do tej wody grzałkę elektryczną o mocy prądu 350W? Przyjmujemy, że nie występują tu straty energii, a temperatura wrzenia wynosi 100stopni C.

5. Szklankę o pojemności 200cm^3 napełniono do 3/4 pojemności zimna wodą o temperaturze 10stopni C i dopełniono wrzątkiem o temperaturze 100stopni C. Nie biorąc pod uwagę strat energii na ogrzewanie samej szklanki i powietrza w otoczeniu wyznacz końcową temperaturę wody w szklance.

Konradziq
Konradziq
  20 sierpnia 2009
Martysia
Martysia: Konradziq:

Ale w tym są dwie niewiadome. Albo właśnie wyszły moje braki. ;D
W tym tak.
Jednak dane podstawiasz do tego wzoru :>
Konradziq
Konradziq: P*t=cw*m*deltaT

który po przekształceniu wygląda tak:
t=(cw*m*deltaT)/P
HardRockLola
HardRockLola
  20 sierpnia 2009
Martysia
Martysia: Ja nic nie umiem bo miałam wychowawczynię od fizyki i większość lekcji przegadaliśmy. Dlatego proszę innych, bardziej zdolnych o pomoc. ;D

Wiem jak to jest,my przegadujemy całą historię i WOS :mrgreen:
A mój sor od fizy ,to nic nie umiał , zdzierał gardło tylko .
Dawał zadanie,rzucał wzorem i mówił :zapraszam do tablicy numer ... 24 :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.