YourSceneSucks
YourSceneSucks
  25 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam!
Mam mega wielki problem, otóż dostałam się na wszystkie kierunki i nie wiem co wybrać, który kierunek jest bardziej opłacalny..
1. UŁ-pedagogika w zakresie profilaktyki i animacji kulturalno-społecznej
2.UO-pedagogika terapeutyczna z oligofrenopedagogiką.
3.UO-arteterapia z animacją kulturalno-społeczną
Może znajdzie się tutaj ktoś taki, kto zna kierunek, orientuje się jak wygląda zapotrzebowanie na rynku pracy..ogólne uwagi i spostrzeżenia mile widziane.

z góry dzięki za odp.

folkemon
folkemon
  25 lipca 2009

wszystkie kierunki raczej niespecjalne, ale skoro je wybrałaś to pewnie chcesz coś takiego robić w życiu.

nr 1 pachnie domem kultury, a więc obecnie niestety lipa
nr 3 niby nowoczesne, ale raczej pracy po tym zawodzie nie ma, więc ląduje się w domu kultury, jw

ja wybrałbym nr 2 z tych przedstawionych wyżej, brzmi sensownie

Jammi1990
Jammi1990
  25 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam mega wielki problem, otóż dostałam się na wszystkie kierunki i nie wiem co wybrać, który kierunek jest bardziej opłacalny.. 1. UŁ-pedagogika w zakresie profilaktyki i animacji kulturalno-społecznej 2.UO-pedagogika terapeutyczna z oligofrenopedagogiką. 3.UO-arteterapia z animacją kulturalno-społeczną Może znajdzie się tutaj ktoś taki, kto zna kierunek, orientuje się jak wygląda zapotrzebowanie na rynku pracy..ogólne uwagi i spostrzeżenia mile widziane.

większy problem by był jakbyś sie nie dostała nigdzie :mrgreen:

tak szczerze to takie niespecjalne te kierunki...

Konto usunięte
Konto usunięte: ja wybrałbym nr 2 z tych przedstawionych wyżej, brzmi sensownie

zgadzam się z kolegą :tak:
YourSceneSucks
YourSceneSucks
  25 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wszystkie kierunki raczej niespecjalne, ale skoro je wybrałaś to pewnie chcesz coś takiego robić w życiu.

si, chcę.

Konto usunięte
Konto usunięte: nr 1 pachnie domem kultury, a więc obecnie niestety lipa

nie no niekoniecznie, teoretycznie możliwości jest sporo, nie wiem jak się to ma w praktyce.

Konto usunięte
Konto usunięte: większy problem by był jakbyś sie nie dostała nigdzie

tak to prawda, ale teraz wcale nie jest łatwo xD

Konto usunięte
Konto usunięte: folkemon: ja wybrałbym nr 2 z tych przedstawionych wyżej, brzmi sensownie zgadzam się z kolegą

obecnie też jestem bardziej za tym..chociaż ciągle się waham, po prostu czacha dymi..

ysz, no nic czekam na dalsze propozycje, wskazówki etc.
scrumy
scrumy
  26 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam mega wielki problem, otóż dostałam się na wszystkie kierunki i nie wiem co wybrać, który kierunek jest bardziej opłacalny.

chyba to, w czym czujesz się najlepiej, nie?
lllllll
lllllll
  26 lipca 2009
http://www.youtube.com/watch?v=f9GH-yvPHSY
To cię czeka.
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  26 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2.UO-pedagogika terapeutyczna z oligofrenopedagogiką.


Konto usunięte
Konto usunięte: ja wybrałbym nr 2 z tych przedstawionych wyżej, brzmi sensowni


Konto usunięte
Konto usunięte: zgadzam się z kolegą


Oświeci mnie ktoś ;x ?
malatynka1990
malatynka1990
  27 lipca 2009
Lucjan
Lucjan: Oświeci mnie ktoś ;x ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Oligofrenopedagogika- dział pedagogiki specjalnej zajmujący się wychowaniem i nauczaniem osób upośledzonych umysłowo. Przedmiotem jest jednostka upośledzona umysłowo i proces jej rehabilitacji obejmujący wszechstronny rozwój i przystosowanie do życia w społeczeństwie ludzi pełnosprawnych.

Źródło: Wikipedia.
savoureaux
savoureaux
  29 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 3.UO-arteterapia z animacją kulturalno-społeczną

to bym brała. w sumie-jestem na czymś podobnym.
jestem na kierunku 'animator i menedżer kultury' , a specjalizacje mam do wyboru: teatr, taniec albo fotografia.
margotka
margotka
  10 sierpnia 2009

na wszystkie 3 jest zapotrzebowanie...wszystkie mają podłoże terapeutyczne

a jesli zrobisz np. oligo- to stoją otworem nie tylko szkoły specjalne, ale tez wysokie kwalifikacje nauczyciela, jesli dodatkowo będziesz studiować "jakis" przedmiot...

profilaktyka z kulturą przydatna, kiedy decydujesz sie na prace w ośrodkach pomocy społecznej, poprawczakach, albo służbie więziennej...

animacja społ. z kulturą przydatna, kiedy decydujesz sie na prace jako terapeuta w ośrodkach kulturalnych.... np. ogniska, domy kultury, pałace młodziezy...

jednak traktowałabym takie studia, jako dodatkowy kierunek, a nie głowny:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.