GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  13 lipca 2009 (pierwszy post)

Witam.

Otóż wiele się słyszy o nowych reformach, które wkrótce wprowadzą z Ministerstwa Edukacji. Chyba od 2010 roku każdy student musi płacić za czesne, pod warunkiem jeśli to będzie jego drugi kierunek. Wiele studentów studiuje dwa kierunki. Przecież w życiu nic nie wiadomo, co będzie się działo. Dlatego drugi fakultet jest zabezpieczeniem.

Ja zamierzam od tego roku podjąć studia na drugim kierunku. Jest jedno ale... Skoro podejmę tego drugiego kierunku, to czy od 2010/2011 roku będę musiała płacić za ten drugi kierunek, wówczas jak będę na drugim roku. ?? Wiem, że pierwszy kierunek jest darmowy i nie można przekraczać określonego limitu pkt ECTS.

Q:Jak zaopatrujecie się na pomysł Kudryckiej? Myślicie, że ta nowelizacja zostanie wprowadzona w życie?
Q: Jak będzie w sytuacji studentów, że jak wybiorą drugi kierunek w tym roku, to za rok będą musieli płacić za drugi rok studiów? Jak to jest?

WueRZet
WueRZet
  14 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To jak w końcu, dostałeś się czy nie? I na jaki kierunek?

Dostałem się na historie - nauczycielską :P

Na filologie chciałem złożyć, ale nie złożyłem w końcu więc nie byłem w procesie rekrutacji :D
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  14 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dostałem się na historie - nauczycielską :PNa filologie chciałem złożyć, ale nie złożyłem w końcu więc nie byłem w procesie rekrutacji :D

Ale nic z tego nie kumam. Przeciez studiujesz historię. Więc po co Ci nastepna historia?? Ja dopiero we wrześniu składam na inny kierunek.

Mam nadzieję, że nie będziemy musieli płacić za 2 rok.
WueRZet
WueRZet
  14 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nic z tego nie kumam. Przeciez studiujesz historię. Więc po co Ci nastepna historia?? Ja dopiero we wrześniu składam na inny kierunek. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli płacić za 2 rok.

Po prostu robię drugą specjalizację :P Tylko, że jedyną możliwością jej zrobienia było przejście przez cały proces rekrutacji :D
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  17 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:Jak zaopatrujecie się na pomysł Kudryckiej? Myślicie, że ta nowelizacja zostanie wprowadzona w życie?

W sumie to mam mieszane odczucia...

Z jednej storny ograniczyloby to ilosc pan/panow mgr, ktorzy ida na studia tylko dla papierka, z drugiej storny ucierpia tez na tym najbiedniejsi zdolni studenci, ktorych na te platne studia nie bedzie stac...

Rownoczesnie wartaloby sie zastanowic, czy te studia, ktore nazywamy obecnie bezplatnymi tak na prawde nimi sa...

Musimy kupowac podeczniki, robimy ksera materialow, na niektorych uczelniach jesli sa jakies praktyki w terenie to sie z anie placi... Wiec to tez do konca takie darmowe nie jest...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.