xXxAgusiaNMLxXx
xXxAgusiaNMLxXx
  8 lipca 2009 (pierwszy post)

Przez moja nierozgarnietość zaprzepaściłam sobie szanse studiowania mojego wymarzonego kierunku na uczelni państwowej ( za poźna wpłata o 1 dzień), ze juz nic sie nie da z tym zrobic wiem na pewno. Ale myśle ze nie wszystko stracone bo zawsze zostaja uczelnie prywatne.. najbardziej mi odpowiada z tych ktore przejrzalam Szkoła wyższa Psychologi Spłecznej z wydzialami w Sopocie, Warszawie i Wrocławiu (http://www.swps.pl/ ) . Moje pytania więc brzmią:

1. Czy ktos moze sie wypowiedzieć na temat tej szkoły? Moze jest jej studentem, absolwenetem lub zna kogos kto tam sie edukuje? i Jakie jest ogolne zdanie na ten temat...

2. Jaki kierunek lepiej wybrać ( dodam że obydwa interesuja mnie tak samo i mam wielki dylemat ) : Psychologia czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna??
Ktory z nich teoretycznie daje lepsze mozliwosci zatrudnienia? Biore pod uwage studiowanie tych 2 w swoim zyciu, jednak naprawde nie wiem ktory lepiej wybrac jako pierwszy... Studiuje ktos z was ktorys z nich lub zamierza sie wybrac?

Hmm.. prosiłabym o dośc wyczerpujące odpowiedzi ;)

LubieSieNaj3bac
LubieSieNaj3bac
  8 lipca 2009

Wydaje mi się, że lepiej dziennikarstwo :-)
I mam ten sam problem co Ty-za późno wpłaciłem na uniwerek i muszę teraz w prywatne uczelnie celować :D

xXxAgusiaNMLxXx
xXxAgusiaNMLxXx
  8 lipca 2009

przej... e co hehe :P
ale coz...
a to dlaczego wydaje Ci sie ze lepiej dziennikarstwo? prosze o uzasadnienie..

Kaskader34
Kaskader34
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jaki kierunek lepiej wybrać ( dodam że obydwa interesuja mnie tak samo i mam wielki dylemat ) : Psychologia czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna??

Moim zdaniem dziennikarstwo to bardziej ciekawsze zajęcie. (:
LubieSieNaj3bac
LubieSieNaj3bac
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: prosze o uzasadnienie..

Proszę bardzo :D
Otóż dziennikarz, zwłaszcza komercyjny, zarabia "ładne" pieniążki ;-) a poza tym jest to interesujący zawód, poznaje się wielu ludzi itd. :P
xXxAgusiaNMLxXx
xXxAgusiaNMLxXx
  8 lipca 2009

tak ale nie kazdemu po tym kieunku pisane jest ze bedzie wystepowal, czy pisal z ogolnopolskich mediach... ciekzo jest sie przebic, chociaz moze i sie udac nie powiem

LubieSieNaj3bac
LubieSieNaj3bac
  8 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekzo jest sie przebic

w to nie wątpię, ale jak już to się uda to droga do sławy i pokaźnego konta w banku jest już prosta ;] i tego Ci życzę :-)
anjosia
anjosia
  8 lipca 2009
a moim zdaniem dziennikarzy, psychologów i prawników jest za dużo.
nawet wczoraj w radio wypowiadał się jakiś tam rektor i tak twierdził, ;p
ModeratorTheo
ModeratorTheo
  8 lipca 2009

wybierz studia techniczna , przecież po tym pracy nie będziesz mieć , te miejsca już są zaklepana dla znajomych

xXxAgusiaNMLxXx
xXxAgusiaNMLxXx
  9 lipca 2009

oj nie nie... ja na niczym innym sie nie widze naprawde... od conajmniej 2 lat mysle ze ktorys z tych kierunkow to cos dla mnie( jesli sie myle to kiedys sie hmm przekwalifikuje ale poki co nie widze takiej potrzeby) a wiem ze te studia sa baaaardzo oblegane, po 20-30 kandytatow na jedno miejsce czasem...s jednak mimo wszystko najbardzije mi one odpowiadaja...

Rosiczka00
Rosiczka00
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jaki kierunek lepiej wybrać ( dodam że obydwa interesuja mnie tak samo i mam wielki dylemat ) : Psychologia czy dziennikarstwo i komunikacja społeczna?? Ktory z nich teoretycznie daje lepsze mozliwosci zatrudnienia?

właściwie to żaden. Psychologów już teraz jest za dużo a co dopiero będzie, kiedy skończysz studia (a nadal są to studia oblegane).
Dziennikarstwo nie gwarantuje Ci kariery w mediach na miarę Moniki Olejnik, tam liczą się znajomości, poza tym wcale nie trzeba ukończyć takiego kierunku, by się tym zajmować.
xXxAgusiaNMLxXx
xXxAgusiaNMLxXx
  9 lipca 2009

nie ma takiej opcji jak żaden, ktorys z nich wybiore na p[ewno tylko nie wiem ktory wciaz bo tak smao mnie interesuja :(
a jesli chodzi o sławe ja nic takiego nie napisalam tu i jest wiele innych rzeczy ktore mozna robic po tym kierunku oprocz wystepowania w TV. dobra mimo wszystko dzieki za te odpowiedzi ktore jednak nic mi nie pomogly :/

Rosiczka00
Rosiczka00
  9 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie ma takiej opcji jak żaden, ktorys z nich wybiore na p[ewno tylko nie wiem ktory wciaz bo tak smao mnie interesuja :( a jesli chodzi o sławe ja nic takiego nie napisalam tu i jest wiele innych rzeczy ktore mozna robic po tym kierunku oprocz wystepowania w TV. dobra mimo wszystko dzieki za te odpowiedzi ktore jednak nic mi nie pomogly :/

jednak większość wyobraża sobie świetlaną przyszłość w mediach po dziennikarstwie, a niestety tak kolorowo nie jest ;] a nawet jeśli załapiesz się do jakiejś podrzędnej gazety, to też kokosów za napisanie artykułu zbijać nie będziesz, raczej średnia krajowa.

chciałaś naszych opinii na ten temat - dostałaś ;] a to co zrobisz, co wybierzesz - to już Twoja sprawa, my przecież za Ciebie studiować nie będziemy ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.