fafonek
fafonek
  5 lipca 2009 (pierwszy post)

hej. wiem ze sa wakacje i uczenie sie o grzech ale musze sie podszkolic z angielskiego. W angielskim jest bodaj 16 czasów ;/ ale słyszałem też ze są 4 podstawowe które wystarcza do sprawnego porozumiewania się wie ktoś które to czasy???

JestemSzejkiem
JestemSzejkiem
  5 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ze są 4 podstawowe które wystarcza do sprawnego porozumiewania się wie ktoś które to czasy???

present simple
past perfect
past simple
present continuous
:woot:
wydaje mi się że to te, ale ze mnie jest "znawca" więc nie sugerowałbym się nimi
Majjuss
Majjuss
  5 lipca 2009
JestemSzejkiem
JestemSzejkiem: present simple past perfect past simple present continuous

te trzy to jeszcze...
ale past perfect? nie wydaje mi sie...
chcoiaz ze mnie tez taki 'znawca'
JestemSzejkiem
JestemSzejkiem
  5 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: te trzy to jeszcze... ale past perfect? nie wydaje mi sie... chcoiaz ze mnie tez taki 'znawca'

no właśnie też się tak zastanawiałem bo i present perfect i past simple to też czas przeszły :woot:
Paja
Paja
  6 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hej. wiem ze sa wakacje i uczenie sie o grzech ale musze sie podszkolic z angielskiego. W angielskim jest bodaj 16 czasów ;/ ale słyszałem też ze są 4 podstawowe które wystarcza do sprawnego porozumiewania się wie ktoś które to czasy???

present simple, present continuous, past simple, future simple.
na pewno.
DYNAMI3
Posty: 5505 (po ~204 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
DYNAMI3
  7 lipca 2009
JestemSzejkiem
JestemSzejkiem: present simple past perfect past simple present continuous wydaje mi się że to te

ta, 2 teraźniejsze, 2 przeszłe, a co z przyszłymi? :mrgreen:

do sprawnego porozumiewania się na dobrą sprawę wystarczą nawet nie 4 tylko 3, ale to będzie na zasadzie "kali jeść, kali pić" :woot:
naughty666
naughty666
  7 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 4 podstawowe

czas teraźniejszy prosty : present simple
czas teraźniejszy danego momentu : present continous
czas przeszły prosty : past simple
czas przyszły prosty : future simple
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.