psychoXmama
psychoXmama
  3 lipca 2009 (pierwszy post)

witam. chciałabym w przyszłości zostać psychiatrą, jestem w 100% zdecydowana. porzebuję tylko wiedzieć jaka droga przede mną? wiem, że muszę skończyć studia medyczne a później specjalizacja, ale wolałabym żeby ktoś mi to dokładniej opisał.. ii jeszcze jakie liceum wybrać? we wrześniu zaczynam 3 klasę gim. i wypadałoby wiedzieć co dalej. może LO z profilem biol-chem? albo jakieś inne liceum?

SoSimply
SoSimply
  3 lipca 2009

Ja bym ci radziła iśc do LO na biol chem , chociaż w niektórych szkioach są profile medyczne .. w moim mieście jest taki .. ; )

TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  3 lipca 2009

Również proponuję profil biologiczno-chemiczny.
Myślę, że będzie najbardziej odpowiedni.

Holigula
Holigula
  3 lipca 2009

Biol chem na psychiatrę? Ja bym raczej obstawiała Wos lub Wok... Wszystko co związane z psychiką i z człowiekiem... Fizycznie przecież takim ludziom nic nie dolega...

czarnulka245
czarnulka245
  3 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Biol chem na psychiatrę? Ja bym raczej obstawiała Wos lub Wok... Wszystko co związane z psychiką i z człowiekiem... Fizycznie przecież takim ludziom nic nie dolega...


Tak , ale żeby zostać psychiatrą trzeba najpierw skończyć medycynę , a żeby się na nią dostać musi mieć rozszerzoną maturę z biologii , chemii i fizyki .
Wos czy Wok to na psychologie bardziej ...
margotka
margotka
  3 lipca 2009

psychiatria to specjalizacje medyczna

w liceum idz na mat - fiz. lub na biol-chem... zainwestuj w korki z fizyki... i język

medycyna 6 lat studiów 1 rok stażu egazamin z LEPu wybór specjalności dopiero wtedy stajesz sie psychiatrą

duga droga cięzkiej pracy przed tobą...

wos i wok to przedmioty ktore na psychologii mogą sie przydać... z psychiatrią jedynie wok ma cokolwiek wspólnego i to tylko kiedy masz dobrego nauczyciela, który zagłebi się w filozofie kultury...

EverybodyLies1
EverybodyLies1
  3 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Biol chem na psychiatrę? Ja bym raczej obstawiała Wos lub Wok... Wszystko co związane z psychiką i z człowiekiem... Fizycznie przecież takim ludziom nic nie dolega...

Przecież psychiatra to lekarz, trzeba medycyne skończyć
margotka
margotka
  3 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Biol chem na psychiatrę? Ja bym raczej obstawiała Wos lub Wok... Wszystko co związane z psychiką i z człowiekiem... Fizycznie przecież takim ludziom nic nie dolega...


jak to im fizycznie nie dolega...!!!! a jak ktoś ma schizofrenie, albo nerwice natręctw albo depresje reaktywacyjną to fizycznie nie wysiada? .. albo bardziej obrazowo anoreksję lub bulimię?

nie mówiąc już o lekach, które musi przyjąc i które działają w dużej mierze np, na układ nerwowy...

heh...
XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym raczej obstawiała Wos lub Wok...

to to na psychologię.
wg mnie idź do klasy biol. chem. zdaj maturę z chemii i biologii a później na medycynę i specjalizację rób w tym kierunku
psychoXmama
psychoXmama
  4 lipca 2009

a co z psychologia? jak to wyglada po gimnazjum?

shamaramorgan
shamaramorgan
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a co z psychologia? jak to wyglada po gimnazjum?

możesz iść nawet do technikum. Jesli się postarasz, to możesz się dostać. jednak jak chcesz się dobrze przygotowac idź do liceum na jakiś profil medyczny, albo bio-chemiczny.
eMeR
eMeR
  4 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ii jeszcze jakie liceum wybrać?

profil biol-che. u mnie np jest medyczno-biologiczna z rozszerzoną chemią, biologią i fizyką bodajże.
lulumk
lulumk
  5 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: LO z profilem biol-chem? albo jakieś inne liceum?

Tak, najlepiej taki profil lub medyczny (z rozszerzoną biologią, chemią i fizyką).

Konto usunięte
Konto usunięte: Fizycznie przecież takim ludziom nic nie dolega...

Wiesz jaka jest różnica między psychologiem a psychiatrą? ;P
alacristaegalli
alacristaegalli
  5 lipca 2009

liceum(3lata) -> medycyna (6) -> staż + LEP (1) -> specjalizacja (zwykle 6 lat)
czyli jakieś co najmniej 16 lat (jak sie bedzie wszystko zaliczać)
mam nadzieje że nie zmartwiłem :D mnie zostało jescze eee... 11 lat :D
ale- per aspera ad astra :D

Paja
Paja
  6 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: witam. chciałabym w przyszłości zostać psychiatrą, jestem w 100% zdecydowana. porzebuję tylko wiedzieć jaka droga przede mną? wiem, że muszę skończyć studia medyczne a później specjalizacja, ale wolałabym żeby ktoś mi to dokładniej opisał.. ii jeszcze jakie liceum wybrać? we wrześniu zaczynam 3 klasę gim. i wypadałoby wiedzieć co dalej. może LO z profilem biol-chem? albo jakieś inne liceum?

LO profil biol chem lub medyczny. tam najlepiej Cię podszkolą.
potem zdajesz maturę rozszerzoną z bioli i chemii i jeśli dobrze pójdzie, to dostaniesz się na Uniwersytet Medyczny. jakoś przeklepiesz te 5 czy 6 lat i potem specjalizacja;p powodzenia. :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Biol chem na psychiatrę? Ja bym raczej obstawiała Wos lub Wok... Wszystko co związane z psychiką i z człowiekiem... Fizycznie przecież takim ludziom nic nie dolega...

to źle byś obstawiała. psychiatra to taki sam lekarz jak anestezjolog czy kardiolog. musi skończyć medycynę.
WOS zdajesz na psychologię a WOKu nie zdaje się na maturze.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.