XQueenOfDisco
XQueenOfDisco
  30 czerwca 2009 (pierwszy post)
W szkole do której chodzę, na początku października czy jakoś tak trzeba wstępnie podać z czego w 3 kl. będziemy zdawać maturę. Sama zastanawiam się, czy lepiej się przyłożyć przez te 2 lata do nauki WOS-u czy angielskiego. Chciałabym po LO iść na filologię angielską albo pedagogikę wczesnoszkolną. Do tego pierwszego, to wiadomo, potrzebny będzie rozszerzony angielski. Na pedagogikę pewnie do wyboru WOS albo j. polski bądź matematyka...
1.Jak myślicie, który kierunek się bardziej opłaca? I nie piszcie że żaden tylko który bardziej ;)
2. U Was w szkole też trzeba było podawać przedmioty które chcecie zdawać już na początku 2 klasy ? Po co im to tak wcześnie? :woot:

ppzdrawiam ;*
shamaramorgan
shamaramorgan
  30 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Jak myślicie, który kierunek się bardziej opłaca? I nie piszcie że żaden tylko który bardziej ;)

chyba pedagogika bardziej

Konto usunięte
Konto usunięte: U Was w szkole też trzeba było podawać przedmioty które chcecie zdawać już na początku 2 klasy ? Po co im to tak wcześnie?

nie. Ale to jest dobry pomysł. Masz rok dłużej przygotowywania sie pod kątem matury.
XQueenOfDisco
XQueenOfDisco
  30 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba pedagogika bardziej

i dodam, bo wcześniej nie napisałam, że na tą filologię to też jako kierunek pedagogiczny. Moja kuzynka teraz właśnie studiuje na tym kierunku i mówiła, że są różne rodzaje tych studiów, niektóre przygotowywują do nauczania w szkołach, inne biznesowe i jakieś tam jeszcze. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: nie. Ale to jest dobry pomysł. Masz rok dłużej przygotowywania sie pod kątem matury.

w sumie ;d Szkoda, że niektórzy jeszcze nie wiedzą do końca, co chcialiby robić... przez 2 lata wszystko może się zmienić ;)
Paja
Paja
  30 czerwca 2009

anglistyka moim zdaniem.
u mnie w szkole podaje się te przedmioty na początku 3kl.

shamaramorgan
shamaramorgan
  30 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda, że niektórzy jeszcze nie wiedzą do końca, co chcialiby robić... przez 2 lata wszystko może się zmienić ;)

no właśnie tu jest minus. Ale chyba reszta przedmiotów, których ktoś nie chce zdawać, nie będzie przerabiana na "odwal się" :)

Konto usunięte
Konto usunięte: i dodam, bo wcześniej nie napisałam, że na tą filologię to też jako kierunek pedagogiczny.

więc zastanów się, czy chcesz pracować w szkole, czy w przedszkolu.
Pamiętaj jeszcze, że idąc na pedagogikę wczesnoprzedszkolną musisz jeszcze zdać egzamin kwalifikacyjny :)
fakolec
fakolec
  1 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W szkole do której chodzę, na początku października czy jakoś tak trzeba wstępnie podać z czego w 3 kl. będziemy zdawać maturę. Sama zastanawiam się, czy lepiej się przyłożyć przez te 2 lata do nauki WOS-u czy angielskiego. Chciałabym po LO iść na filologię angielską albo pedagogikę wczesnoszkolną. Do tego pierwszego, to wiadomo, potrzebny będzie rozszerzony angielski. Na pedagogikę pewnie do wyboru WOS albo j. polski bądź matematyka...

sama napisałaś, że to podawanie przedmiotów, z których chciałabyś zdawać maturę jest wstępne. jeżeli masz za mało czasu teraz na podjęcie decyzji, to się nie przejmuj. zawsze możesz jeszcze wszystko zmienić. to nie będzie przecież ostateczny wybór. warto wziąć sobie na poważnie oba te przedmioty. być może w czasie nauki w liceum do głowy przyjdzie Ci jeszcze inny pomysł na studia. :)
XQueenOfDisco
XQueenOfDisco
  1 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: więc zastanów się, czy chcesz pracować w szkole, czy w przedszkolu.

pedagogika wczesnoszkolna to z tego co wiem, nie praca w przedszkolu, ale w szkole - klasy 1-3 w podstawówce, w każdym razie jak nie, to o takie właśnie studia mi chodziło
Crossbow
Crossbow
  1 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Jak myślicie, który kierunek się bardziej opłaca? I nie piszcie że żaden tylko który bardziej ;) 2. U Was w szkole też trzeba było podawać przedmioty które chcecie zdawać już na początku 2 klasy ? Po co im to tak wcześnie?

Filologia angielska, chociaż to zależy czym się bardziej interesujesz oczywiście
Podaj im cokolwiek, i tak możesz zmienić w 3 klasie jak Ci się coś odwidzi
OverMyHead
OverMyHead
  1 lipca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: U Was w szkole też trzeba było podawać przedmioty które chcecie zdawać już na początku 2 klasy ? Po co im to tak wcześnie?

Zapewne chodzisz do LO i musisz zdecydować przez to na jakie fakultety będziesz uczęszczać.. tak przynajmniej było w mojej szkole...
savoureaux
savoureaux
  2 lipca 2009

filologia angielska a pozniej translatoryka.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.