Beethoven
Beethoven
  28 czerwca 2009 (pierwszy post)
Najpierw chciałbym zapytać jak czujecie się na 2 dni przed wynikami tegorocznej matury?

Na jakie kierunki macie zamiar składać papiery ?

A tutaj moja prośba o radę do wszystkich ale głównie do obecnych studentów poniżej wymienionych kierunków , który z nich najlepiej byłoby wybrać wg was i dlaczego ?
1.Filologia ang.
2.Filol.pol.
3.Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Ps: jak się wam studiuje na tych kierunkach , co możecie mi więcej o nich powiedzieć ?
Najbardziej jestem zainteresowany studiowaniem tego Dziennikarstwa i kom.społecznej czy to dobry kierunek ? skoro i tak w obecnym czasie dla humanistów zbytnio pracy nie ma ?
Bo z tym głównie wiążą się moje zainteresowania chociaż nie jestem ukierunkowany na konkretny kierunek już.


Dziękuję z góry za konkretne wypowiedzi. Pozdrawiam
Jambo
Jambo
  28 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: Najpierw chciałbym zapytać jak czujecie się na 2 dni przed wynikami tegorocznej matury?

rok temu miałem wyyebane 2 dni przed

Beethoven
Beethoven: Na jakie kierunki macie zamiar składać papiery ?

polecam - mechatronika poli poznan, ewentualnie automatyka i robotyka

Beethoven
Beethoven: 1.Filologia ang. 2.Filol.pol. 3.Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

żadnego :woot:

Beethoven
Beethoven: jak się wam studiuje na tych kierunkach , co możecie mi więcej o nich powiedzieć ?

ja mam automatykę i zarządzanie, nie jest źle
shamaramorgan
shamaramorgan
  28 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: Najpierw chciałbym zapytać jak czujecie się na 2 dni przed wynikami tegorocznej matury?

u mnie na rok i dwa dni :D
Beethoven
Beethoven: Na jakie kierunki macie zamiar składać papiery ?

kulturoznawstwo albo politologia. W ostateczności ekonomia.
Beethoven
Beethoven: który z nich najlepiej byłoby wybrać wg was i dlaczego ?

coś z filologii.
Beethoven
Beethoven: Najbardziej jestem zainteresowany studiowaniem tego Dziennikarstwa i kom.społecznej czy to dobry kierunek ? skoro i tak w obecnym czasie dla humanistów zbytnio pracy nie ma ?

nie dość, że nie ma, ale podobno będąc dziennikarzem lepiej studiować coś innego niż dziennikarstwo- by mieć już swoją "dziedzinę"
ForneUss
ForneUss
  28 czerwca 2009

Humaniście, przykro mi, nie mają zbyt jasnej przyszłości przed sobą...jak to mawia mój nauczyciel od fizyki : " humanistów jest jak psów" - nie uwłaczając nikomu...
Ale taka jest niestety prawda...Ciężko humanistom znaleźć pracę...
A filologia angielska to w ogóle odpada- teraz każdy musi znać ten język, więc samym językiem nic się nie osiągnie...
Ja posiadam [ chwała Panu!] umysł raczej ścisły i wybieram się na biotechnologię
- POLECAM!:)

Beethoven
Beethoven
  28 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Beethoven: Najbardziej jestem zainteresowany studiowaniem tego Dziennikarstwa i kom.społecznej czy to dobry kierunek ? skoro i tak w obecnym czasie dla humanistów zbytnio pracy nie ma ? nie dość, że nie ma, ale podobno będąc dziennikarzem lepiej studiować coś innego niż dziennikarstwo- by mieć już swoją "dziedzinę"


Ale to co np ?
shamaramorgan
shamaramorgan
  28 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: Ale to co np ?

politologię, kulturoznawstwo, filmoznawstwo. Wszystkie inne kierunki humanistyczne :)
Beethoven
Beethoven
  28 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: politologię, kulturoznawstwo, filmoznawstwo. Wszystkie inne kierunki humanistyczne :)


No ale to politologia czemu ? przecież i na dziennikarstwie po tych 6 semestrach można potem wybierać specjalizację i dalej się uczyć w tym kierunku ?

Kulturoznawstwo to mi się kojarzy z taką wiedzą ogólną po której nic mocnego się nie wynosi ale się nie znam :)

A filmoznawstwo to już całkiem raczej roboty w zawodzie nie będzie chociaż może i kierunek ciekawy jest :)
ewcyk20
ewcyk20
  28 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: 1.Filologia ang.

właśnie skończyłam 2 rok na uniw. fil ang . jeśli mam być szczera nie polecam , jeśli języka nie znasz zbyt dobrze , co po 1 . przychodzisz na uczelnie od razu musisz przestawić się na to że każdy wykład jest w języku angielskim - (z czasem można sie przyzwyczaić i człowiek rozumie bardzo dużo rzeczy) , po 2 trzeba wkuwac niesamowicie , szczegółowa gramatyka angielska czy zapisy fonetyczne nie należą do zbyt interesujących rzeczy , po 3 egzaminy i zaliczenia nie wiem jak na innych kierunkach ale na tym jest ich wyjątkowo duużo , ja mialam w tym roku 14 , sesja skończona 25 czerwca i co najgorsze egzamin praktyczny - najwazniejszy jak i najgorszy zarazem , niektórzy nazywają go "piekłem na ziemi :P" , ten egz składa się z 3 części - pisemnej gramatycznej , pisemnej np list , esej opowiadanie i część ustna ( chyba najgorsza z najgorszych bo nie da rady się na nią przygotowac jaki temat wylosujesz na taki gadasz - czy to o efekcie cieplarnianym czy o UE czy inne pierdoły na które czasem po polsku brakuje języka w gębie żeby się wypowiedziec :/ ) . Jeśli którąś z tych części oblejesz a zaliczysz pozostałą dwójke - nie ma zmiłuj witaj wrześniu zdajemy wszystkie 3 od nowa . :) ( przynajmniej u mnie tak jest) .
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  29 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: Najpierw chciałbym zapytać jak czujecie się na 2 dni przed wynikami tegorocznej matury?

Normalnie, będzie co ma być :mrgreen: .

Beethoven
Beethoven: Na jakie kierunki macie zamiar składać papiery ?

Na filologie polską.
savoureaux
savoureaux
  29 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: Najpierw chciałbym zapytać jak czujecie się na 2 dni przed wynikami tegorocznej matury?

nie pytaj..

Beethoven
Beethoven: Na jakie kierunki macie zamiar składać papiery ?

UMCS Lublin. juz złozyłam.

Beethoven
Beethoven: 1.Filologia ang. 2.Filol.pol. 3.Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

żaden :and: a na pewno nie nr 2 bo pozniej to całkowita przepaść jest..

Konto usunięte
Konto usunięte: " humanistów jest jak psów" - nie uwłaczając nikomu...

:tak:

sama jestem humanistą, niestety. dlatego wybieram coś, co nie będzie ani polonistyką ani anglistyką...
kapitanSzejk
kapitanSzejk
  29 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: Najpierw chciałbym zapytać jak czujecie się na 2 dni przed wynikami tegorocznej matury?

a gdzie w ogóle się je odbiera , w sekretariacie czy wychowawca będzie rozdawać :woot:

Beethoven
Beethoven: Na jakie kierunki macie zamiar składać papiery ?

Nawigacja : Transport Morski
Beethoven
Beethoven
  29 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdzie w ogóle się je odbiera , w sekretariacie czy wychowawca będzie rozdawać


Wychowawca w sali.

Konto usunięte
Konto usunięte: UMCS Lublin. juz złozyłam.


Już bez wyników matur ?

Konto usunięte
Konto usunięte: żaden a na pewno nie nr 2 bo pozniej to całkowita przepaść jest..


całkowita przepaść ? dlaczego tak uważasz ?
kapitanSzejk
kapitanSzejk
  29 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: Wychowawca w sali.

kuwa mać i znowu będę widział tę głupią babę :martuska:

Beethoven
Beethoven: Już bez wyników matur ?

pomyliły Ci się cytaty
złożyć chyba już można ale wyniki dopiero później można donieść , chyba :woot:
xXxMoniiSiiaxXx
marta171012
marta171012
  29 czerwca 2009
Beethoven
Beethoven: jak czujecie się na 2 dni przed wynikami tegorocznej matury?


strach .... Ale jak to napisała :

Konto usunięte
Konto usunięte: będzie co ma być


i tego trzeba się trzymac ;-)

pozdrowioneczka :*
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.