pauline321
pauline321
  12 czerwca 2009 (pierwszy post)

Witam :)
Nie wiecie może, czy matura z rozszerzonego WOS-u jest konieczna przy rekrutacji na dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim? :)
Dodam, że strona wydziału filologicznego nie otwiera się.

Z góry dziękuję za pomoc :)

MujerDeNadie
MujerDeNadie
  12 czerwca 2009

z tego co wiem na dziennikarstwo potrzebna jest matura z wosu lub historii...u nas w łodzi jest tak że muszę miec zdany jeden z tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym ;]
też się wybieram więc się orientowałam :)

pauline321
pauline321
  12 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: z tego co wiem na dziennikarstwo potrzebna jest matura z wosu lub historii...u nas w łodzi jest tak że muszę miec zdany jeden z tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym ;] też się wybieram więc się orientowałam :)


Ale to dziwne, bo potem szukałam i znalazłam, że potrzebuję język polski, obcy i przedmiot do wyboru. Ale na wos nie ma tam żadnego nacisku. Zaś co innego słyszałam od osób, które się ubiegały o przyjęcie na te studia: że wos jest konieczny. No i komu wierzyć...
666kamilka666
666kamilka666
  12 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No i komu wierzyć...

Wierz temu co jest napisane na stronach Uniwersytetów.

Różnie różni mówią, bo są różne wymaania na każdej uczelni. Poza tym rokrocznie mogą sie te wymagania zmieniać ;).
pauline321
pauline321
  12 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Wierz temu co jest napisane na stronach Uniwersytetów.


Niby tak, ale jednak moja koleżanka bardzo przekonywająco mówiła o wos-ie. Zobaczę za 2 lata ;d
shamaramorgan
shamaramorgan
  12 czerwca 2009

myslę, że pod uwagę będzie brana matura z wosu lub historii. Oczywiście rozszerzona, bo to w końcu uniwersytet :)
Mam cichą nadzieję, że zobaczymy się na UW, choć w to wątpię. Nic mnie nie przekona do zdawania języka obcego na poziomie rozszerzonym :)
Bo raczej na dziennikarstwo nie będzie potrzebna matura z fizyki ;)

pauline321
pauline321
  13 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo raczej na dziennikarstwo nie będzie potrzebna matura z fizyki ;)


Nie martw się, ja też zdaję maturę z geografii, a nie jest mi potrzebna ;d Taka obsesja :woot: Ale kurczę, historia odpada na pewno, ale nie wiem jak z tym wos-em. Bo sama zobacz, co piszą o rekrutacji:
http://www.dziennikarstwo.uni.wroc.pl/?q=rekrutacja
xXSweetAngel1991Xx
xXSweetAngel1991Xx
  13 czerwca 2009
http://change.menelgame.pl/change_please/1988117/
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.