jorgeguevara
jorgeguevara
  4 czerwca 2009 (pierwszy post)

jaka jest liczba mnoga od 'is' ?

takie zdanie:

Teresa's favourite hobbies 'is' (hobbies to l. mnoga, to zmienia czasownik tez na l. mn) playing tennis

Gacia666
Gacia666
  4 czerwca 2009

też się nad tym zastanawiałam, ale zgodnie z tłumaczeniem można użyć "are" - tak mi się wydaje. Ale bezpieczniej jak użyjesz: These are Teresa's favourite hobbies: (i wymieniasz)

Gacia666
Gacia666
  4 czerwca 2009

this* (literówka)

agoosiaaa
agoosiaaa
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: też się nad tym zastanawiałam, ale zgodnie z tłumaczeniem można użyć "are" - tak mi się wydaje. Ale bezpieczniej jak użyjesz: These are Teresa's favourite hobbies: (i wymieniasz)

rzeczywiscie jest sie nad czym zastanawiac. nie ma to jak ominac pierwsza najwazniejsza lekcje odmiany czasownika 'byc'. i pozniej sie dziwia ze nic nie potrafia dalej zrobic, jak sie takich podstaw nie opanowalo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Teresa's favourite hobbies 'is' (hobbies to l. mnoga, to zmienia czasownik tez na l. mn) playing tennis

odmiana 'to be' to pierwsza rzecz, jakiej sie uczysz.
liczba pojedyncza:
I am
you are
he/she/it is
liczba mnoga:
we/you/they are.
wiec chyba logiczne ze liczba mnoga bedzie are.

Konto usunięte
Konto usunięte: Teresa's favourite hobbies 'is' (hobbies to l. mnoga, to zmienia czasownik tez na l. mn) playing tennis

z tym, ze to zdanie powinno albo brzmiec:
Teresa's favourite hobby is playing tennis.

bo 'playing tenis' to jedna rzecz.

no chyba, ze po 'playing tennis' mialo byc cos jeszcze, wtedy liczba mnoga.
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: this* (literówka)

:szok2:
padnac mozna :nie:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.