xLordVaderx
xLordVaderx
  1 czerwca 2009 (pierwszy post)

Witam :) Potrzebuję pomocy z języka angielskiego. Nie bardzo go czaję a musze przetłumaczyć coś takiego:

Opactwo Westminsterskie to jedna z najbardziej znanych świątyni w Wielkiej Brytani. Większość historyków przyjmuje że katedra powstała w IX wieku, jednak obecną postać świątynia przyjeła w XIX wieku. W Opactwie mieszczą się groby wielu słynnych osób m.in. Samuela Johnsona, Karola Dickensa, Roberta Browninga, Isaaca Newtona, Karola Darwina czy Ernesta Rutherforda. To właśnie tutaj odbywają się koronacje królów Anglii. Ciekawostką jest że kilka scen w książce "Kod Leonarda Da Vinci" toczy się właśnie w opactwie.

Pomoże ktoś? (z góry dziękuję i proszę bez zbędnych uwag "to se idź na korki") hehe :P

ChceCieZgwalcicJuz
ChceCieZgwalcicJuz
  1 czerwca 2009
a masz choć jakąś część już przetłumaczoną?bo nikt za Ciebie całego zadania nie odwali:woot:
SexDrugsAndRock92
SexDrugsAndRock92
  1 czerwca 2009

Może w drugą stronę.. :P

The Abbey has been the coronation church since 1066 and is the final resting place of seventeen monarchs.

To bym na Polski potrzebował... :)

SexDrugsAndRock92
SexDrugsAndRock92
  1 czerwca 2009

tez mam to same zadanie ... tyle ze ja znalazlem po angielsku artykuł jakis i musze go na polski przetlumaczyc zebym na głupka nie wyszedl

SexDrugsAndRock92
SexDrugsAndRock92
  1 czerwca 2009
http://www.westminster-abbey.org/our-history tu jest
Q8eSAPe
Posty: 30 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
pauline321
pauline321
  2 czerwca 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Opactwo Westminsterskie to jedna z najbardziej znanych świątyni w Wielkiej Brytani. Większość historyków przyjmuje że katedra powstała w IX wieku, jednak obecną postać świątynia przyjeła w XIX wieku. W Opactwie mieszczą się groby wielu słynnych osób m.in. Samuela Johnsona, Karola Dickensa, Roberta Browninga, Isaaca Newtona, Karola Darwina czy Ernesta Rutherforda. To właśnie tutaj odbywają się koronacje królów Anglii. Ciekawostką jest że kilka scen w książce "Kod Leonarda Da Vinci" toczy się właśnie w opactwie.


Westminster Abbey is one of the most famous temples in Great Britain. Most historians assume that cathedral was built in the 9th century, but it has taken on present form in 19th century. In the Abbey, there are crypts of many famous people like (tutaj nazwiska). And right here take place coronations of the kings of England. . It's an interesting point that a few scenes from "The Da Vinci Code" take place exactly in Westminster Abbey.

nie gwarantuje, że jest całkiem poprawnie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.