Pepciaaa
Pepciaaa
  28 maja 2009 (pierwszy post)

Hejka napisałam list ale nie wiem czy dobrze znaczy sie na pewno źle bo nie umiem w ogóle gramatyki ale mam prośbe o sprawdzenie i jakbym ktos był tak miły o dokonczenie bo zupełnie nie wiem jak to zrobić temat miałam taki:

Rzuciłaś niedawno palenie napisz o tym list do kolegi w liście uwzględnij następujące informacje
-jakie skutki miało w twoim wypadku palenie
-jak długo paliłaś i gdzie i dlaczego
-w jaki sposób udało ci sie rzucic nałóg
-doradź koledze rzucenie papierosów

i napisałam tak

Liebe Artur,

Ich danke für deiner Brief Ich müste dir sagen aufhÖren mit rauchen.
Das Rauchen ist schädlich für die Gesundheit,
Rauchen haben gelb Zähne und stinken,Rauchen altern schneler und nikotin ist giffig.
Ich rauchen zigaretten über cwaj jarche alt aufangen in Schule aus neugierig und problem in hause.
Ich aufhÖren mit suchte.....

ChangeMee
ChangeMee
  28 maja 2009

a słyszałaś o słownikach internetowych niemca ;dd ?

Pepciaaa
Pepciaaa
  28 maja 2009

tak slyszałam a co?

x5xBlAcKxAnGeLx5x
x5xBlAcKxAnGeLx5x
  28 maja 2009

Za to dalabym 1 :ninja: tu prawie wszystko jest źle...

Pepciaaa
Pepciaaa
  28 maja 2009

a mógłbys mi powiedziec co jest zle albo poprawic?

x5xBlAcKxAnGeLx5x
x5xBlAcKxAnGeLx5x
  28 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: cwaj

to to w ogóle mnie powaliło :szok2:
x5xBlAcKxAnGeLx5x
x5xBlAcKxAnGeLx5x
  28 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a mógłbys mi powiedziec co jest zle albo poprawic?

ja bym na Twoim miejscu bardziej do tego przysiadła. Napisz to od nowa bo tu jest naprawde beznadziejnie.
Pepciaaa
Pepciaaa
  28 maja 2009

akurat tamto to była pomyłka pisałam szybko i mi sie pomyliło no trudno raczej nic nie wymyśle lepiej moze ktos inny mi pomoze dzieki za rade;]

x5xBlAcKxAnGeLx5x
x5xBlAcKxAnGeLx5x
  28 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: akurat tamto to była pomyłka pisałam szybko i mi sie pomyliło no trudno raczej nic nie wymyśle lepiej moze ktos inny mi pomoze dzieki za rade;]

poproś koleżanke dobrą z niemieckiego, bo virtualnie sie nie da razem tego napisać ;] powodzenia.
Pepciaaa
Pepciaaa
  28 maja 2009

no własnie lipa bo nie mam kogo:) no ale dzieki :)

DLJC
Posty: 13 (po ~362 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
DLJC
  28 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Liebe Artur, Ich danke für deiner Brief Ich müste dir sagen aufhÖren mit rauchen. Das Rauchen ist schädlich für die Gesundheit, Rauchen haben gelb Zähne und stinken,Rauchen altern schneler und nikotin ist giffig. Ich rauchen zigaretten über cwaj jarche alt aufangen in Schule aus neugierig und problem in hause. Ich aufhÖren mit suchte.....


Lieber Artur,

ich danke dir für deinen Brief.
Ich muss dir sagen, dass du mit dem Rauchen aufhören sollst,
da es schädlich für deine Gesundheit ist.
Zudem haben Raucher gelbe Zähne und stinken.
Raucher altern schneller und außerdem ist das Nikotin giftig.
Vor zwei Jahren habe ich in der Schule selber angefangen zu rauchen,
aus Neugier und Problemen zu Hause,
aber ich habe mit dieser Sucht aufgehört.

Mogą być błędy bo szybo pisałam ale to powinęło być ok

I could have got more out. I could have got more. I don't know. If I'd just... I could have got more.

ToLoseFace
ToLoseFace
  28 maja 2009
Niemiecki zawsze był moją piętą achillesową, ale miałam koleżankę, która mi pomagała. Te wszystkie słowniki internetowe się nie nadają, bo tłumaczą "kaili kocha krowę". Poza tym z tego co wiem list musi być na 125 słów? Jak w angielskim? Nie masz koleżanki, która z Tobą nad tym posiedzi?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.