IICandyGirl
IICandyGirl
  21 maja 2009 (pierwszy post)

Mam do opracowania 30 pytań, lecz na niektóre mam problem ze znalezieniem odpowiedzi, a mianowicie:

1. Naczynia włosowate tworzą gęstą sieć w której następuje wymiana substancji w tym gazów oddechowych między krwią a tkankami.
Podaj swie cechy budowy naczyń wlosowatych ktore umożliwiają sprawną wymianę.

2. Tętniczki nie mają warstwy tkanki elastycznej. Podaj tego przyczynę.

3. a) Wyjaśnij jaką rolę przy tworzeniu skrzepu odgrywają czynniki krzepliwości krwi
b) Czynniki krzepliwości krwi nie występują w osoczu, jeśli naczynia krwionośne nie są uszkodzone. Wyjaśnij znaczenie tego faktu.

i to nieszczęsne pytanie
4. Napisz jaką wielkość możemy zmierzyć za pomocą ... stigmanometru ????

Prosiłabym o pomoc:) Chociaż na jakiekolwiek.

PokerowaTfasz
PokerowaTfasz
  21 maja 2009
ona ci pomorze
IICandyGirl
IICandyGirl
  21 maja 2009

Niestety nic mi sie nie wyświetliło :(

ArekCOD
ArekCOD
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Tętniczki nie mają warstwy tkanki elastycznej. Podaj tego przyczynę

tetnice sprezyste posiadaja ta tkanke(grubosc ok 10mm)... jezeli tetniczki(grubosc ponizej 0,1mm!!) jej nie posiadaja to zapewne nie jest potrzebna. rozkmin to jakos sama.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wyjaśnij jaką rolę przy tworzeniu skrzepu odgrywają czynniki krzepliwości krwi

glowny czynnik to trombocyty: dzieki nim krzepnie krew. lacza sie ze soba tworzac wlasnie skrzep.
alacristaegalli
alacristaegalli
  21 maja 2009

w 4 założe sie że chodziło o sfingomanometr :D

gucioreddevil1989
gucioreddevil1989
  22 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Biologia - Człowiek

o tym znajdziesz najwiecej na forum seks :lol: :P
WujekSlimak
WujekSlimak
  22 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Napisz jaką wielkość możemy zmierzyć za pomocą ... stigmanometru ????

wielkość penisa
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.