JestemFryta
JestemFryta
  21 maja 2009 (pierwszy post)

Znalazłam w necie pracę na polaka, ale są tam niektóre słowa, że.. nauczycielka na pewno nie uwierzy, że mogłam tak napisać, a ja nie potrafię ich pozmieniać.. Pomożecie ?

1. Z bezwzględnym okrucieństwem traktuje również ludzi, którym pożycza pieniądze na procent, nie przebierając w środkach w stałym dążeniu do pomnażania majątku. Nie ma żadnych skrupułów, kiedy okazuje się, że czerpie zyski nawet z własnego syna, a gdy ten zarzuca mu lichwę Harpagon wyrzuca go z domu.

chodzi tu o słow "ichwa"i "nie przebierając w środkach w stałym dążeniu do pomnażania majątku"

2. "życiowe poczynania"

3. Powodowany bezprzykładnym sknerstwem, Harpagon dopuszcza się różnych absurdalnych czynów, na temat których całe miasto aż trzęsie się ze śmiechu.

4. "człowiek zbudowany z kontrastów"

Hmm.. to w sumie tyle..

JestemFryta
JestemFryta
  21 maja 2009

tam miało być "lichwa" ;D

shamaramorgan
shamaramorgan
  21 maja 2009

nie pomagam nieukom.

JestemFryta
JestemFryta
  21 maja 2009

Jakim nieukom ? Ja po prostu nie wiem jak zdania i wyrazy zmienić, jezu..
Nie chcesz pomóc to po co wchodzisz i piszesz ? Bez sensu.

Khold
Khold
  21 maja 2009

Jeśli takie zdania to zbyt wysoki poziom jak na Ciebie, to mam nadzieję, że wyemigrujesz w przyszłości do Anglii.

666kamilka666
666kamilka666
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. "życiowe poczynania"

to co robię w życiu.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Powodowany bezprzykładnym sknerstwem, Harpagon dopuszcza się różnych absurdalnych czynów, na temat których całe miasto aż trzęsie się ze śmiechu.

Harpagon był sknerą, dlatego robił bardzo dziwne rzeczy, przez co całe miasto się z niego śmiało.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. "człowiek zbudowany z kontrastów"

człowiek o wielu twarzach.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie przebierając w środkach w stałym dążeniu do pomnażania majątku.

Kiedy zarabia pieniądze robi wszystko, nie zwraca uwagi na krzywdę innych.

Mam nadzieję że to Ci pasuje.
Bardziej prymitywnie nie umiem.
JestemFryta
JestemFryta
  21 maja 2009

Może być, dzięki ;p

666kamilka666
666kamilka666
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Może być, dzięki ;p

no to
zamykamy :tak:
folkemon
folkemon
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie pomagam nieukom.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim nieukom ? Ja po prostu nie wiem jak zdania i wyrazy zmienić, jezu..

haha :and:
shamaramorgan
shamaramorgan
  21 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim nieukom ? Ja po prostu nie wiem jak zdania i wyrazy zmienić, jezu..


Konto usunięte
Konto usunięte: Znalazłam w necie pracę na polaka, ale są tam niektóre słowa, że.. nauczycielka na pewno nie uwierzy, że mogłam tak napisać, a ja nie potrafię ich pozmieniać..

Wybacz. Może nie jesteś nieukiem. Może jesteś po prostu za głupia by samej napisać parę zdań.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.