champion
champion
  20 maja 2009 (pierwszy post)

Witam. Mam do Was gorącą prośbę, napiszcie kilka przydatnych zwrotów do matury ustnej na j. angielski.

Jak będzie brzmiało:
Jak mogę dostac się do...? - How can i get to...?

A oto kilka pomocnych zwrotów do obrazka...

On the left... ? po lewej
In the foreground ? na pierwszym planie
At the top / bottom there are ... na górze / na dole są ...
On the right... ? po prawej
The picture shows.... ? obrazek przedstawia
In the picture I can see.... ? na obrazku widzę

Ehh strasznie się denerwuję przed tym angielskim. Czy Wg. Was trudno zdobyc jest te 6 pkt?

kusza9
kusza9
  20 maja 2009
champion
champion: Czy Wg. Was trudno zdobyc jest te 6 pkt?

6 punktów zdobyć to nie sztuka. Trzeba tylko trzymać się pytania i odpowiadać na temat. U mnie najgorsze głąby zdały na 15 punktów, więc nie martw się :-)
champion
champion
  20 maja 2009

Mimo, że nie miałem raczej wielkich problemów z nauką ang... nie mylę 'ich bin' z "i am" to po prostu boję się, że zapomnę kluczowych słówek i będzie kicha... :/

A np. gdy prowadzę rozmówkę i np. nie potrafię zrealizowac 1 pkt to mogę przejsc do kolejnego? Czy jak to wygląda?

alexrosers
Posty: 481 (po ~114 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
alexrosers
  20 maja 2009

przydatne zwroty
Fuck Off u stupid cunt - wiatajc sie z egzaminatorem/orka
What tha fuck is that? - co jest na tym obrazku?
u faggot - zwrot do egzaminatora
At the end i wanna say that it was fuckin easy to describe that shitty pic - podsumowujac
piss off - dowidzenia
I dont wanna talk to u fuckin wanker anymore - zegnasz sie z komisja

One Life! One Love! One United!

Wembrly..Wemberly.. We're the famous ManUnited and we're going to Wemberly..

http://www.youtube.com/watch?v=Fw9BJ8LtwRM

kusza9
kusza9
  20 maja 2009

Egzaminatorzy zazwyczaj pomagają i naprowadzają Cię na właściwą drogę. Ważne bylebyś tylko powiedział jakoś zlepione zdanie w miarę z sensem i na temat. Można pominąć jakiś punkt i iść dalej, ale nie wiem czy później możesz do niego wrócić :P

AaStRuMm
AaStRuMm
  20 maja 2009

Możesz przechodzic między zadaniami i zmieniac ich kolejnosc, ale chyba przed usłyszeniem pytania ;]

savoureaux
savoureaux
  20 maja 2009
champion
champion: Ehh strasznie się denerwuję przed tym angielskim. Czy Wg. Was trudno zdobyc jest te 6 pkt?

6 pkt to na prawdę łatwo zdobyć, angielski ustny wspominam bardzo dobrze- poszło szybko i bezboleśnie. będzie dobrze, zobaczysz :)

champion
champion: A np. gdy prowadzę rozmówkę i np. nie potrafię zrealizowac 1 pkt to mogę przejsc do kolejnego? Czy jak to wygląda?

oczywiście, że możesz. po prostu mówisz, co wiesz, co Ci wygodnie. nawet nie musisz prowadzić dialogu z gościem, ważne, żebyś te punkciki powiedział.
champion
champion
  20 maja 2009

Uff no to mnie troszkę uspokoiliście... dzięki :) Mam nadzieję, że nie będą kosic podczas ostatniego już egzaminu...

Hanss52
Hanss52
  20 maja 2009

A ja Ci powiem tak, nie stresuj się tak, a w ogóle, to kiedy masz? ja miałem tydzień temu w poniedziałek, miałem 15 punktów, no ale się nie uczyłem nic. Ważne jest pierwsze wrażenie, czyli wchodzisz uśmiechnięty, good morning, losujesz zestaw, masz 5 minut, oglądasz obrazek, konwersacje, możesz coś pisać i po 5 minutach dajesz:D

champion
champion
  20 maja 2009

Mam pojutrze (piątek). W sumie też się jakoś nie uczę specjalnie, powtarzam najważniejsze zwroty aby. A właśnie, mogę sobie napisac coś i póżniej to czytac? :) Lepiej pisac sobie całe zdania czy kluczowe wyrazy?

Hanss52
Hanss52
  20 maja 2009

Wiesz, ja to tak pisałem do sytuacji, tak trochę ile zdążyłem no zdania, chyba lepiej całe zdania, bo słowa kluczowe, to wiesz, stres, możesz nie wiedzieć o co Ci chodziło i dupa, a czytać możesz, ja czytałem trochę to co pisałem, dużo ułatwiło, z tym, że tam bardzo szybko czas leci:/ Ale nie stresuj się aż tak, bo nie jest aż tak źle. Easy, Man;) A co do obrazka, to jeszcze on the background, he/she is wearing.. nawet nie miałem tak opisanego w co ubrani są i w ogóle i miałem te 75%, będzie ok.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.