| Fotka.com
Carlsb
Carlsb
  18 May 2009 (pierwszy post)

No dobra ! parę razy pomogłem na tym forum, mam nadzieję , że teraz Wy mi pomożecie:)

Zadanie jest takie:) otóż piszę pracę na temat nauczyciela-wzorzec naśladowania:) swoje przemyślenia mam, parę naukowych publikacji też mam, potrzebne jest mi teraz wypowiedź zwykłych uczniów, no bo to wasze zdanie jest tutaj najważniejsze :) Rzucę pytania a was prosze o odpowiedź:) mogą to być luźne przemyślenia:) i pamiętajcie-każda odpowiedź i myśl jest dobra:) nawet ta najgłupsza:)

Oto pytania:

Q 1 : Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego ?

jeżeli macie jakieś inne przemyślenia to też piszcie :)

Po prostu opiszcie byście chcieli nauczyciela :)

pozdro i liczę na odzew :)

Holigula
Holigula
  18 May 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q 1 : Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Opanowany, cierpliwy...

Konto usunięte
Konto usunięte: Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego ?

Sama nie wiem... Zalezy jaki... Ja osobiście takiego nie znam...

Najważniejsze by nauczyciel potrafił dotrzeć do młodziezy, przekazać im swoją wiedzę...
nefandous
nefandous
  18 May 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q 1 : Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

spokojny, rzeczowy, inteligentny, otwarty, sprawiedliwy

Konto usunięte
Konto usunięte: Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego ?

tak jak kazdy inny czlowiek moze byc osoba godna nasladowania ale ja takiego nie znam :P
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 May 2009
Konto usunięte

powinien mieć charyzmę i lubić swoją pracę.
Powinien umieć zainteresować uczniów swoimi lekcjami, bo nie ma nic gorszego niz nudna lekcja.
Wymagający, by cos jednak nauczył.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ?

oczywiście, że tak.
thomas893
Reputacja: -11 | BluzgometrTM: 4
thomas893
  18 May 2009
Konto usunięte

Najważniejsze, to musi być wymagający (takich nauczycieli się docenia po latach), do tego wyrozumiały, ciekawie opowiadający, poczucie humoru mile widziane, nie traktujący ucznia z góry... jak coś jeszcze wymyślę, to dopisze ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ?

Konto usunięte
Konto usunięte: tak jak kazdy inny czlowiek moze byc osoba godna nasladowania

j.w.

Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli macie jakieś inne przemyślenia to też piszcie :)

żeby był kibicem tej samej drużyny, której ja kibicuje :mrgreen:
Carlsb
Carlsb
  19 May 2009

dzięki wszystkim za odpowiedzi , LO skończyłem 4 lata temu i chciałem zobaczyć czy moje zdanie się pokrywa z Waszym:)

thomas893
thomas893: żeby był kibicem tej samej drużyny, której ja kibicuje

hehe mogłem się po Tobie tego spodziewać:) ale u Was chyba dosyć jednolicie przebiega sympatia :) przynajmniej jeżeli chodzi o koszykówkę :)
thomas893
Reputacja: -11 | BluzgometrTM: 4
thomas893
  19 May 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hehe mogłem się po Tobie tego spodziewać:) ale u Was chyba dosyć jednolicie przebiega sympatia :) przynajmniej jeżeli chodzi o koszykówkę :)

no tak, jeśli chodzi o kosza, to w męskim wydaniu jest jedna drużyna. Spory to się zaczynają między kibicami różnych dyscyplin :ziober2:
MephistoWalz
MephistoWalz
  19 May 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Przede wszystkim cierpliwość i wyrozumiałość. I powinien być sympatyczny ,ale też sprawiedliwy i obiektywny.
razotka
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 15
razotka
  19 May 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Cierpliwy, konsekwentny, zorganizowany, obiektywny i odrobinę sympatyczny.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego ?

Oczywiście, że może. Jeśli potrafi nawiązać naprawdę dobry kontakt z młodzieżą i zachęcić oraz zmobilizować ją do nauki danego przedmiotu to taki nauczyciel jest często stawiany za wzór.

gdzieś w centrum każdego z nas leży cmentarz starych miłości.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.