Carlsb
Carlsb
  18 maja 2009 (pierwszy post)

No dobra ! parę razy pomogłem na tym forum, mam nadzieję , że teraz Wy mi pomożecie:)

Zadanie jest takie:) otóż piszę pracę na temat nauczyciela-wzorzec naśladowania:) swoje przemyślenia mam, parę naukowych publikacji też mam, potrzebne jest mi teraz wypowiedź zwykłych uczniów, no bo to wasze zdanie jest tutaj najważniejsze :) Rzucę pytania a was prosze o odpowiedź:) mogą to być luźne przemyślenia:) i pamiętajcie-każda odpowiedź i myśl jest dobra:) nawet ta najgłupsza:)

Oto pytania:

Q 1 : Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego ?

jeżeli macie jakieś inne przemyślenia to też piszcie :)

Po prostu opiszcie byście chcieli nauczyciela :)

pozdro i liczę na odzew :)

Holigula
Holigula
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q 1 : Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Opanowany, cierpliwy...

Konto usunięte
Konto usunięte: Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego ?

Sama nie wiem... Zalezy jaki... Ja osobiście takiego nie znam...

Najważniejsze by nauczyciel potrafił dotrzeć do młodziezy, przekazać im swoją wiedzę...
nefandous
nefandous
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q 1 : Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

spokojny, rzeczowy, inteligentny, otwarty, sprawiedliwy

Konto usunięte
Konto usunięte: Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego ?

tak jak kazdy inny czlowiek moze byc osoba godna nasladowania ale ja takiego nie znam :P
shamaramorgan
shamaramorgan
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q 1 : Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

powinien mieć charyzmę i lubić swoją pracę.
Powinien umieć zainteresować uczniów swoimi lekcjami, bo nie ma nic gorszego niz nudna lekcja.
Wymagający, by cos jednak nauczył.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ?

oczywiście, że tak.
thomas893
thomas893
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q 1 : Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Najważniejsze, to musi być wymagający (takich nauczycieli się docenia po latach), do tego wyrozumiały, ciekawie opowiadający, poczucie humoru mile widziane, nie traktujący ucznia z góry... jak coś jeszcze wymyślę, to dopisze ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: Q 2 : Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ?


Konto usunięte
Konto usunięte: tak jak kazdy inny czlowiek moze byc osoba godna nasladowania

j.w.

Konto usunięte
Konto usunięte: jeżeli macie jakieś inne przemyślenia to też piszcie :)

żeby był kibicem tej samej drużyny, której ja kibicuje :mrgreen:
Carlsb
Carlsb
  19 maja 2009

dzięki wszystkim za odpowiedzi , LO skończyłem 4 lata temu i chciałem zobaczyć czy moje zdanie się pokrywa z Waszym:)

Konto usunięte
Konto usunięte: żeby był kibicem tej samej drużyny, której ja kibicuje


hehe mogłem się po Tobie tego spodziewać:) ale u Was chyba dosyć jednolicie przebiega sympatia :) przynajmniej jeżeli chodzi o koszykówkę :)
thomas893
thomas893
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hehe mogłem się po Tobie tego spodziewać:) ale u Was chyba dosyć jednolicie przebiega sympatia :) przynajmniej jeżeli chodzi o koszykówkę :)

no tak, jeśli chodzi o kosza, to w męskim wydaniu jest jedna drużyna. Spory to się zaczynają między kibicami różnych dyscyplin :ziober2:
MephistoWalz
MephistoWalz
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Przede wszystkim cierpliwość i wyrozumiałość. I powinien być sympatyczny ,ale też sprawiedliwy i obiektywny.
razotka
razotka
  19 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie cechy psychiczne czy też osobowościowe powinien mieć idealny nauczyciel ?

Cierpliwy, konsekwentny, zorganizowany, obiektywny i odrobinę sympatyczny.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy nauczyciel może być osobą godną naśladowania ? Jeżeli tak to dlaczego, jeżeli nie to dlaczego ?

Oczywiście, że może. Jeśli potrafi nawiązać naprawdę dobry kontakt z młodzieżą i zachęcić oraz zmobilizować ją do nauki danego przedmiotu to taki nauczyciel jest często stawiany za wzór.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.