91kasia
91kasia
  17 maja 2009 (pierwszy post)
Prosze o pomoc w zadaniu:
Podaj 4 rodzaje działań które mógłbyś podjąć na rzecz ograniczenia ilości zanieczyszczeń uwalnianych podczas spalania paliw kopalnych (węgiel kamienny, brunatny, ropa naftowa, itd)

Z góry dziękuję
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  17 maja 2009
1. wegiel kamienny i brunatny - stosowane np w elektrowniach elektrycznych - mozna zmniejszyc ilosc zanieczyszczen zastepujac te elektrownie np elentrowniami wiatrowymi
2. ropa naftowa - jako skladnik paliw - mozna zmniejszyc zanieczyszczenia stosujac biopaliwa
3. szkodliwosc spalania wegla w zakladach przmeyslowych mozna ogrniczyc srosujac odpowiednie technologie oraz specjalne filtry zamniejszajace ilsoc zanieczyszczen wydostajacych sie poza zaklad
4. ludzie moga oszczedzac energie, wtedy jej zuzyciebedize mniejsze i wegla tez bedzie uzywalo sie mniej
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
91kasia
91kasia
  17 maja 2009
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 1. wegiel kamienny i brunatny - stosowane np w elektrowniach elektrycznych - mozna zmniejszyc ilosc zanieczyszczen zastepujac te elektrownie np elentrowniami wiatrowymi

No nie sądze zebym JA była w stanie tego dokonac

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 3. szkodliwosc spalania wegla w zakladach przmeyslowych mozna ogrniczyc srosujac odpowiednie technologie oraz specjalne filtry zamniejszajace ilsoc zanieczyszczen wydostajacych sie poza zaklad

Tu też nie bede w stanie...
Batyslav
Batyslav
  17 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie sądze zebym JA była w stanie tego dokonac

panele solarne na dach i heyah, tez energia jest :D

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 3. szkodliwosc spalania wegla w zakladach przmeyslowych mozna ogrniczyc srosujac odpowiednie technologie oraz specjalne filtry zamniejszajace ilsoc zanieczyszczen wydostajacych sie poza zaklad

stosowanie piecow o wyzszym wspolczynniku wydajnosci, do tego regularne przeglady sieci cieplowniczej
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  18 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: stosowanie piecow o wyzszym wspolczynniku wydajnosci, do tego regularne przeglady sieci cieplowniczej

az tak doakldnie nie przerabislam tego :P
dzieki za uzupelnienie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: No nie sądze zebym JA była w stanie tego dokonac

hmmm... to np w domu zima do ogrzewania zamiast np opalac dom weglem mozesz np korzystac z ogrzewania gazem

Konto usunięte
Konto usunięte: Tu też nie bede w stanie...

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.