PoDgUr
PoDgUr
  14 maja 2009 (pierwszy post)

witam dostałem takie zdanie napisać to a to że jestem noga z polskiego to mogli byście mnie naprowadzić na to jak mam pisać? już zaczełem początek ale nie wiem czy to jest dobrze:) mam charakterystyke orgona i swietoszka i teraz muszę ich porównać tak? jakieś pomysły?

Konto usunięte
Konto usunięte: Orgon i Tartuffe, czyli dwie postacie, dwa charaktery. W książce Pt: ? Świętoszek? spotykamy się z dwoma postaciami, które znacznie się od siebie różnią. Na pierwszym planie staje nam Naiwny francuski mieszczanin, który uwierzy we wszystko. Jest to Orgon, szczęśliwy ojciec i mąż do czasu przybycia drugiego bohatera: Świętoszka. którego teraz opisze. Jest to mężczyzna w średnim wieku, przejawiający skłonności do oszukiwania innych, i żerowania na ludzkim zaufaniu. Mężczyzna w średnim wieku, przejawia skłonności do oszukiwania innych, i żerowania na ludzkim zaufaniu.
AggUssIaaaa
AggUssIaaaa
  14 maja 2009

możesz przetoczyć temat ich religijności :ninja:..... różnice ich poglądów na ten temat

EverybodyLies1
EverybodyLies1
  15 maja 2009

1. Wygląd, pozycja społeczna.(Tartuffe mężczyzna w średnim wieku, pozbawiony uroku, mało atrakcyjny, mieszka w domu Orgona; Orgon - mieszczanin, do chwili pojawienia się Tartuffe w jego domu jest szczęśliwym mężem i ojcem)
2. Cechy tylko zestawiaj na zasadzie różnic lub podobieństw bo o to chodzi w charakterystyce porównawczej. (najlepiej znajdź jakąś dłuższą charakterystyke obu, wyszukaj cech i porównuj, bo tego jest naprawdę sporo)
3. Postawy wobec wybranych problemów, np. religii, małżeństwa, rodziny, pieniędzy :)
4. Jakieś krótkie podsumowanie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.