UwagaKopiePradem
Posty: 523 (po ~72 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 67
UwagaKopiePradem
  14 maja 2009 (pierwszy post)

Fizyka. :and:
z 30 zadań zostały mi 4 i nie wiem jak je zrobić. Nie zgadzają się moje wyniki z odpowiedziami. :and:

1. Wykopano rów o długości 30m, szerokości 1m i głębokości 2m. Jaką pracę wykonano podnosząc łopatą grunt do górnej krawędzi rowu? Średnia gęstość gruntu w tym miejscu wynosiła 1800kg/cm3

2. Na krótszym końcu dźwigni dwustronnej zawieszono ciało o ciężarze 200N. Naciskając ręką na dłuższy koniec dźwigni obniżono go o 20cm wykonując przy tym pracę 10J. Jaką silą naciskano na dłuższy koniec dźwigni i na jaką wysokość podniesiono ciało?

3. Ciało o masie 10kg spada z wysokości 20m. Jaka jest wartość energii kinetycznej tego ciała, gdy znajdzie się ono na wysokości 5m nad powierzchnią Ziemi? Oporu powietrza nie bierzemy pod uwagę.

4. Do wanny wlano 100l zimnej wody o temperaturze 10 stopni C i do niej dolano 50l gorącej wody. Temperatura mieszaniny wody zimnej i gorącej ustaliła się na 40 stopni C. Nie uwzględniając strat energii na ogrzewanie wanny i powietrza wyznacz temperaturę gorącej wody przed jej wlaniem do wanny.

Pomocy. :nielapie:

Come on and save. I'm loosing my touch.
Day after day, cause I miss you so much.
Come on and save me. I'm loosing my mind.
Waiting and waiting for you to be mine.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.