martynaa1
martynaa1
  14 maja 2009 (pierwszy post)

Mama exela na infie i nie daje rady...

-wartość netto
-kwoto Vat
-wartosc brutto

Jak to sie robi? co trzeba wpisać?
z góry wielkie dzięki...

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  14 maja 2009
martynaa1
martynaa1: Jak to sie robi? co trzeba wpisać?

netto + vat = brutto,
vat jest różny dla różnych towarów.
waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  14 maja 2009

Wiesz, nie wiem do końca o co tobie chodzi? Może o prostą tabelkę która wylicza wartość brutto na podstawie wartości netto danego towaru/usługi? Excel nie ma takiej funkcji wbudowanej, trzeba samemu taki arkusz napisać, ze swoimi formułami.



W pierwszej kolejności wpisz etykiety kolumn, możesz się wzorować na moich. Następnie w kolumnie z wartością netto (jest to wartość pojedynczego towaru) kliknij prawym myszki i z menu kontekstowego wybierz opcję 'Formatuj Komórki', w oknie kliknij na zakładkę 'Liczby' o ile takowa już się nie wyświetla i zaznacz walutowe z najbardziej odpowiednią tobie formą. W kolumnie vat% ręcznie wpisujesz wartość vat dla każdego towaru, bo każdy może mieć inny, te które ja podałem są najczęściej używanym vat'em w polsce. w następnej kolumnie ( u mnie E) w pierwszej komórce tabelki (nie etykieta) wpisujesz równanie =B7*C7 dla objaśnienia, mnożysz wartość jednego towaru/usługi poprzez ich liczbę. W następnej kolumnie wpisujesz równanie =D7*E7, mnożysz wartość netto towarów/usług poprzez Vat, a w ostatniej kolumnie =E7+F7 sumujesz wartość podatku vat i wartość towaru netto, w ten sposób uzyskujesz wartość brutto towaru. Na sam koniec najedź kursorem na prawą dolną krawędź komórki z wynikiem aż pojawi się czarny krzyżyk, wciśnij lewy klawisz i przeciągnij w dól, tak aby wszystkie komórki w tabeli (nie arkuszu) się w kolumnie pokryły, w taki sposób skopiujesz formuły, dla każdej kolumny osobno. Pamiętaj, że to jest tylko przykład!! Prawdopodobnie twój arkusz będzie wyglądał inaczej, więc i adresy będą inne!!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.