lososik22
lososik22
  13 maja 2009 (pierwszy post)

Witam wszystkich :)
Piszę, ponieważ mam mały problem, a mianowicie wybór szkoły :( (teraz kończę gimnazjum) Wiem, że zostało niewiele czasu i dlatego liczę na waszą pomoc...
Szkoły średniej jeszcze nie mam wybranej, ale wiem, że bardzo chciałabym studiować etnologię...
Myślę, że w tym wypadku najlepsze będzie Lo... Jaki profil będzie najkorzystniejszy?
Jakie przedmioty powinny być rozszerzone?
Wydaje mi się, że głównie chyba historia, WOS... lub też geografia... lub może się mylę?
Może jest wśród was osoba, która wybrała ten kierunek studiów? Byłabym wdzięczna gdyby ta osoba dała mi kilka rad, wskazówek.

Jakie szkoły wy wybraliście?

Bardzo proszę o pomoc... :(

Neutralize
Neutralize
  13 maja 2009

Oj. Będzie trudno. Ale jakichś specjalnych kierunków, które poprowadzą Cię właśnie na etnologię to nie ma.
Może profil biochemii? Ze względu na biologię.
Lub też profil językowy - tam jest rozsz. hitoria.
Sama nie wiem, trudno mi zdecydować.

lososik22
lososik22
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Może profil biochemii?

Hmmm... nie sądzę. Mi się wydaje, że głównie będzie nacisk na przedmioty humanistyczne...
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  13 maja 2009

szkoła średnia nie jest aż tak ważna, sprawdź jakie przedmioty są wymagane na tym kierunku studiów i zdecyduj się na klase gdzie będzie rozszerzony ten przedmiot aby łatwiej było Ci go zdać na maturze :) wydaje mi się, że historia będzie największą rolę odgrywała :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.