eszel89
eszel89
  13 maja 2009 (pierwszy post)

Mam prezentację maturalną. Jutro egzamin. Popełniłem wielki błąd, wręcz niewybaczalny.
Mianowicie:
W bibliografii jak i w prezentacji maturalnej poruszam temat z Pisma Świętego. Jednak w programie ramowym nie uwzględniłem, że będę o tym fragmencie z Pisma Świętego mówił.
Wygląda to tak:
I.Literatura podmiotu:

1) Goethe J., Cierpienia młodego Werterera, wyd. Zielona Sowa, Kraków 2009
2) Lem S., Szpital przemienienia, wyd. Literackie, Kraków 1982.
3) Norwid K., Coś ty Atenom, zrobił Sokratesie... [w:] Literatura romantyzmu, Makowski S., WSiP, Warszawa 1989, s. 396 - 397
4) Nowicki W., Żywe echa, wyd. literackie, Kraków 1978.
5) Przypowieść o synu marnotrawnym [w:] Biblia Tysiąclecia, Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu, Pallotinum,
Poznań ? Warszawa 1989, s. 1377

W programie ramowym nie uwzględniłem, że mówię o Przypowieści. Natomiast w prezentacji maturalnej mam to przygotowane bardzo pięknie.

ile mogę przez to punktów stracić? Jak mogę się z tego wyplątać? Jutro mam egzamin, termin na składanie bibliografii i programu ramowego minął mi 6 dni temu. Co mi radzicie? Gdzie mogę znaleźć pomoc?
Naprawdę, będę wdzięczny za każdą pomoc.
Bardzo dobrze wypadłem na częściach pisemnych i nie mogę tego zaprzepaścić...

qBasienkap
qBasienkap
  13 maja 2009

Heh, ciezka sprawa...
Nie wiem, co moglbys zrobic.
Najlepiej w ogóle daruj sobie te przypowiesc, bo komisja moze byc nieugieta i tylko sobie stres zrobisz.
To chyba bedzie najbezpieczniejsze wyjscie. Fakt, troche szkoda :\

Od kiedy uczysz sie prezentacji ?
Ja mam za tydzien w czwartek i dopiero pisze. I nie wiem czy zdaze sie nauczyc :||

eszel89
eszel89
  13 maja 2009

Uczę się od dzisiaj. Zawsze mi się udawało wszystko mimo, iż się nie uczę.
Więc tak: jestem zdolny i leniwy
Jak Ci maturka poszła i co zdawałeś na dodatkowym?

qBasienkap
qBasienkap
  13 maja 2009

Ja mam podobnie: zdolna i strasznie leniwa.
Zawsze wszystko na ostatnia chwilę, wiecej szczęscia niż rozsądku, heh
Polski pisemny zdawalam w podstawie, pisalam o 'Chlopach', nawet w miare mi poszlo
Poza tym angielski tez podstawa i gegra rozszerzona
Ustne mam w przyszlym tygodniu a teraz sie opier****m.
Ciezki ze mnie przypadek
Coz Ty sobie zycie skomplikowales widac. Lepiej daruj sobie te przypowiesc - ja bym tak zrobila raczej. Nie ma co ryzykowac

eszel89
eszel89
  13 maja 2009

Życia nie skomplikowałem. Nie idę na studia itd. Wyjeżdżam za granicę. Chcę mieć jak najwięcej dokumentów, certyfikatów itd. Nie wiadomo, co w przyszłości się przyda :)

qBasienkap
qBasienkap
  13 maja 2009

No chyba, ze takie podejscie. wiec spoko, zdac - zdasz na pewno
Powodzenia !

loczek0302
loczek0302
  13 maja 2009

PROGRAM RAMOWY JEST WYŁĄCZNIE DLA CIEBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eszel89
eszel89
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: PROGRAM RAMOWY JEST WYŁĄCZNIE DLA CIEBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiem, że wyłącznie dla mnie. Ale mam pewne obawy. Komisja też będzie miała ten sam program ramowy. Mogą się nim zasugerować...

Konto usunięte
Konto usunięte: Powodzenia !

Naprawdę się przyda te powodzenia :)
Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: PROGRAM RAMOWY JEST WYŁĄCZNIE DLA CIEBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

komisja ma też go przed sobą, i masz realizować punkty, które napisałeś/aś.
hydeparkowy
hydeparkowy
  13 maja 2009
Lucjan
Lucjan: komisja ma też go przed sobą, i masz realizować punkty, które napisałeś/aś.


a to tak do końca nie jest, bo plan ramowy ma pomóc Ci tylko, ale nie musisz się go sztywno trzymać, choć oczywiście jeśli komisja zauważy, że któregoś punktu nie zrealizowałeś to zapewne spyta o powody.
eszel89
eszel89
  13 maja 2009

Czyli mogę mieć problemy...

olka509
olka509
  13 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co mi radzicie?

według mnie możesz śmiało to powiedzieć mimo ze nie masz tego w konspekcie, ponieważ plan ma Ci tylko pomóc i tak na prawdę nie jest potrzebny. Myślę ze komisja sie do tego nie przyczepi a pamiętaj ze lepiej powiedzieć więcej niż mniej. Poza tym oni wcale nie zwracają tak na to uwagę, ja ze swojego konspektu powiedziałam połowę a druga połowę tak pokręciłam ze w sumie wyszła całkiem inna prezentacja niż miałam sobie ułożoną... dostałam 18/20 pkt :mrgreen:
dszywala
dszywala
  14 maja 2009

Ja na przykład nie korzystałem z konspektu (planu ramowego) bo komisja stwierdziła że jest zbyt obszerny i szczegółowy. Cóż... mówiłem wszystko z głowy. Tak w ogóle to możesz chyba jeszcze zmienić plan ramowy przed ustnymi, wystarczy poprosić w sekretariacie o podmiankę :)
Aaa, i zdałem na 18/20 :] Uczyłem się na kilka dni przed.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.