champion
champion
  12 maja 2009 (pierwszy post)

Witam. 18 maja mam maturę ustną z j. polskiego.

Temat mojej prezentacji to: Charakterystyka języka relacji sportowych. Omów zagadnienie w oparciu o zgromadzony materiał.

W prezentacji mojej posiadam sporo cytatów (na nich opiera się 70% mojej pracy).

Oto przykładowy fragment:

Z punktu widzenia gramatyki do najczęstszych konstrukcji zdaniowych używanych podczas relacji należą:
-zdania pojedyncze:
Odzyskaliśmy szansę na wejście w rozgrywkach półfinałowych.
-wypowiedzenia nieczasownikowe, równoważniki zdania i zawiadomienia:
Dużo niecelnych podań
Jurowicz faulowany
Szał na trybunach!


Czy mogę te cytaty miec wypisane na kartce a4 i normalnie czytac podczas prezentacji? Wyposywałbym tylko cytaty bez fragmentów typu "- zdania pojedyncze:".

Cytatów jest około 25...

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  12 maja 2009
champion
champion:

Oddałeś wcześniej?
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  12 maja 2009

Kartke z cytatami możesz mieć, ale musiałeś mieć zaznaczone w konspekcie, że taką będziesz na salę wnosił, w tym samym punkcie, gdzie zaznaczało się prezentacje multimedialne, plansze itp. Napisałeś tam o tej kartce?

EverybodyLies1
EverybodyLies1
  12 maja 2009
Lucjan
Lucjan: Oddałeś wcześniej?

tego nie trzeba oddawać wczesniej. Trzeba w konspekcie napisać, że się będzie ją miało
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  12 maja 2009
champion
champion: W prezentacji mojej posiadam sporo cytatów (na nich opiera się 70% mojej pracy).

tego nie zauważyłam, aaaa to raczej tak być nie może:/ 70% pracy chcesz czytać z kartki? a może kolejne 30% z konpektu?
champion
champion
  12 maja 2009

IV.Materiały dodatkowe:
-zdjęcia sprawozdawców sportowych podczas pracy
-przykład relacji z meczu piłki nożnej
-przykłady zdań komentatorów sportowych
-dźwiękowy mix wpadek z relacji sportowych

3 myślnik...

champion
champion
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: champion:W prezentacji mojej posiadam sporo cytatów (na nich opiera się 70% mojej pracy). tego nie zauważyłam, aaaa to raczej tak być nie może:/ 70% pracy chcesz czytać z kartki? a może kolejne 30% z konpektu?


Nie chodzi o to, że 70% pracy mam na kartce... po prostu, abym mógł coś scharakteryzować muszę najpierw ukazac w przykładzie o jaki błąd mi chodzi.

Ciężko to trochę wyjasnic...
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  12 maja 2009
champion
champion: - przykład relacji z meczu piłki nożnej - przykłady zdań komentatorów sportowych

no to chyba podchodzi pod cytaty :)
ja po prostu napisałam w konspekcie "kartka z cytatami", bo chociaż mam ich tylko trzy to nie ma sensu się uczyć na pamięć.
champion
champion
  12 maja 2009

Ok, dzięki serdeczne za pomoc. Miłego dnia :)

Temat do zamknięcia.

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  12 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tego nie trzeba oddawać wczesniej. Trzeba w konspekcie napisać, że się będzie ją miało

Wybacz, ale co szkoła to szkoła :and:
U mnie trzeba było oddac jakos do połowy kwietnia :and: .
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  12 maja 2009
Lucjan
Lucjan: Wybacz, ale co szkoła to szkoła U mnie trzeba było oddac jakos do połowy kwietnia .

Możliwe. Gorzej jak ktoś oddał a potem jakieś zmiany w prezentacji wprowadził. Bo mnie np. jeszcze dziś oświeciło, że mój wstęp może być lepszy i wrzuciłam cytat :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.