rebel884200
rebel884200
  10 maja 2009 (pierwszy post)

"Nie - Boska komedia" dlaczego to dramat rodziny. Uzasadnij. Pomoze ktos? W google wszystko pisze na temat dramaty powstania, a nic nie ma o rodzinie.
A nic sensownego nie przychodzi mi do głowy.
Wie ktos?

shamaramorgan
shamaramorgan
  10 maja 2009

a początek dramatu, ślub Ojca z Żoną, tragedia Orcia etc, to co?

meduZsa
meduZsa
  10 maja 2009

o! a ja to od czwartku będę omawiać ;P

najzajebistsza
najzajebistsza
  10 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Nie - Boska komedia" dlaczego to dramat rodziny.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, jak coś mylę niech mnie poprawi ktoś,

Cały ten Henryk poszedł urzeczony za widmem poezji, i zostawił swoją żonę.
Ta się załamała, zaczęła modlić o to żeby ona i jej syn stali się poetami żeby ich ojciec ich kochał - myślała że to rozwiąże problem chyba,
Trafiła do domu dla obłąkanych i tam zmarła, a syn - Orcio - stracił wzrok.
Henryk chciał wrócić do domu, kiedy się zorientował czym naprawdę jest widmo za którym podążał, ale było już za późno.
SmallGirls
SmallGirls
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: "Nie - Boska komedia" dlaczego to dramat rodziny. Uzasadnij.

Bo to mąż spowodował iż powstał owy dramat... ale również jest to dramat Historyczny ... Br :mrgreen:
SmallGirls
SmallGirls
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Cały ten Henryk poszedł urzeczony za widmem poezji, i zostawił swoją żonę.

Dane widmo może być uosobieniem romantycznej miłości, której nie zaspokaja mu żona... bądź... poezji, sfery która odciąga człowieka od codzienności życia.
SmallGirls
SmallGirls
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedy się zorientował czym naprawdę jest widmo za którym podążał, ale było już za późno.

Gdy stał nad przepaścią zobaczył jak piękna dziewica przeobraża się w szatańską zjawę... Po czym duchy chcą Go pchnąć w otchłań nicości o Go potępić... Ale w ostatniej chwili Ratuje go Anioł stróż, który odpuszcza mu grzechy i nakazuje wrócić do rodziny... Na jego nieszczęście okazuję się, że żona wylądowała w szpitalu dla obłąkanych i zmarła. Złe duchy spowodowały dramat rodzinny !
SmallGirls
SmallGirls
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: w otchłań nicości o Go potępić...

I Go potępić *
LaNinaMia
LaNinaMia
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

A Ty w jednym poście pisać nie umiesz?
rebel884200
rebel884200
  11 maja 2009

A odczep sie od niej, pani mądra i wszech wiedzaca!

AggUssIaaaa
najzajebistsza
najzajebistsza
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Złe duchy spowodowały dramat rodzinny !

To, że Henryk im uległ.

Konto usunięte
Konto usunięte: Dane widmo może być uosobieniem romantycznej miłości, której nie zaspokaja mu żona... bądź... poezji, sfery która odciąga człowieka od codzienności życia.

To mi na polskim tylko o widmie poezji mówiono. ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.