pantera666
pantera666
  9 maja 2009 (pierwszy post)

witam, zakładam temat z pytaniem, czy ktoś z Was pisał bądź zamierza napisać maturę z przedmiotu zawartego w temacie. Jeśli tak, to jak się przygotowywaliście, bądź będziecie przygotowywać? I czy nadal obowiązuje część ze sluchaniem?

margotka
margotka
  9 maja 2009

miałam takie cudo na studiach...
a na stronie kuratorium albo ministerstwa edukacji nic o tym nie piszą?

pantera666
pantera666
  9 maja 2009

jest na pewno na OKE, ale ja chciałabym zapytac kogos kto juz ma to za sobą:) albo kto ma zamiar zdawać ten przedmiot;P

TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  9 maja 2009

Ja zdaję, ale w przyszłym roku. ;)
Chodzę do szkoły muzycznej i w kwietniu będę zdawała dyplom z historii muzyki, więc z tych samych notatek będę się przygotowywać do matury w maju.
Z tego co wiem słuchanie nadal jest, ale mogę się mylić.

EverybodyLies1
EverybodyLies1
  9 maja 2009

Moja koleżanka planowała zdawać historię sztuki, byłyśmy w klasie mat-inf, zapierała się nogami i rękami, że sobie poradzi i dopiero jak dostała do ręki kilka przykladowych arkuszy od nauczycielki WOKu zrezygnowała. Jeśli przez te trzy czy cztery lata nie masz styczności z tym przedmiotem to nie ma co się porywać z motyką na księżyc. Do jakiej klasy/szkoły chodzisz bądź się wybierasz??

margotka
margotka
  9 maja 2009

jak sobie prejrzałam to, co piszą CKE ... to wychodzi na to, ze bęzie kilka utworów muzycznych, któe trzeba opisać... ponadto, ilość materiału jest ogromna i niełatwa...

pantera666
pantera666
  9 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Do jakiej klasy/szkoły chodzisz bądź się wybierasz??

Chodzę do normalnego liceum profilowanego, ale mam tylko Wok, poza tym mam ukończoną Yamahę, więc trochę wiedzy, przynajmniej tej podstawowej, już mam. Poza tym interesuję się tym od kilku dobrych lat. No a wybieram się na muzykologię:P
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  9 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mam ukończoną Yamahę, więc trochę wiedzy, przynajmniej tej podstawowej, już mam. Poza tym interesuję się tym od kilku dobrych lat. No a wybieram się na muzykologię:P

a no chyba, że tak:) jeśli tylko czujesz się na siłach to jak najbardziej :) bo w przypadku mojej znajomej to były zwykłe fanaberie :)
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  9 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodzę do normalnego liceum profilowanego, ale mam tylko Wok, poza tym mam ukończoną Yamahę, więc trochę wiedzy, przynajmniej tej podstawowej, już mam. Poza tym interesuję się tym od kilku dobrych lat. No a wybieram się na muzykologię:P

W zwykłym liceum na Wok-u nie robi się większości rzeczy z matury.
Wejdź sobie na stronę OKE i rozwiąż jakieś stare arkusze. :)
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  9 maja 2009
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: W zwykłym liceum na Wok-u nie robi się większości rzeczy z matury.

W zwykłym liceum na WOKu nie robi się nic :P
TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  9 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: W zwykłym liceum na WOKu nie robi się nic :P

Więc będzie bardzo ciężko zdać maturę z historii muzyki po takim liceum.
Ja mam 2 godziny historii muzyki tygodniowo, a w przyszłym roku 3, więc myślę, że bez jakiegoś szczególnego przygotowania uda się zdać. ;)
Niuniek0308
Niuniek0308
  9 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: No a wybieram się na muzykologię:P

ja na maturze zdawałam wos i obecnie jestem na edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej :]
margotka
margotka
  10 maja 2009

jak ktoś ma problemy z WOku to pytać:] ... chętnie dam kilka wskazówek...

ChiliPeppers90
ChiliPeppers90
  12 maja 2009

a ja chciałam sie zapytać .. czy jak sobie tak porównać mature z WOKu a mature z muzyki to co jest łatwiej napisać ?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.