seppukuX3
Posty: 3 (po ~416 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
seppukuX3
  6 maja 2009 (pierwszy post)

Witam, mam pewien problem z kilkoma zadaniami, od ich rozwiązania zależy moja ocena na koniec roku, więc proszę o pomoc.
Zad.1
Przekrój osiowy walca jest prostokątem którego przekatna ma 3 pierwiastki z 3 tworzy z płaszczyzną podstawy kąt dwa razy mniejszy niż z wysokością tego walca. Oblicz pole powierzchni i wysokość
Zad.2
Do naczynia z cieczą w kształcie walca o średnicy 12 cm wrzucono kamień i wówczas poziom tej cieczy podniósł się o 2,5cm. Oblicz objętość tego kamienia. O ile cm podniesie się poziom wody, jeśli ten sam kamień wrzucimy do naczynia o średnicy 18cm?
Zad.3
Budynek mieszkalny o dł 52,5m szerokości 10,5m i wysokości 16,8m ma 160 okien o wymiarach 1,6m na 2,25m. Ile ton zaprawy potrzeba na otynkowanie tego domu, jeśli na 1m kwadratowy powierzchni ściany potrzeba 20kg zapory?
Zad.4
Wiadomo, że reszty z dzielenia liczb całkowitych a i b przez liczbę całkowitą c są równe. Oblicz resztę z dzielenia różnicy kwadratów a i b. To tylko na liczbach

Wystarczy, że ktoś mi to wytłumaczy. Z góry dziękuje

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  6 maja 2009
seppukuX3
seppukuX3: zależy moja ocena na koniec roku

Na jaką ;) ?
FoLLowMe666
FoLLowMe666
  6 maja 2009
Lucjan
Lucjan: Na jaką ;) ?

na 1:mrgreen:
wielkakupa12
wielkakupa12
  7 maja 2009

5404516 dzisiaj juz mi sie nie chce

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.