Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  4 maja 2009 (pierwszy post)

nie jestem pewna, czy to się nadaje do działu szkoła..
ale dobra, co mi tam

posiada ktoś informacje na temat jakiejkolwiek świętej lub błogosławionej o imieniu Ingrid???

tylko bez głupich komentarzy proszę

smencik
smencik
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: posiada ktoś informacje na temat jakiejkolwiek świętej lub błogosławionej o imieniu Ingrid???

Ingrid Bergman jest uznawana za świętą w Szwecji :mrgreen:

A tak na serio jedyna błogosławiona Ingrid jaką znalazłem u wujaszka Googla, jest Ingrid ze Skennige :and:
Odczarowana
Posty: 165 (po ~266 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Odczarowana
  4 maja 2009

tak, widziałam, jest w życiorysie Brygidy szwedzkiej wzmianka o niej, że założyła klasztor, ale to za mało
a życiorysy jej są, ale w języku włoskim
ale dzięki za dobre chęci ;)

smencik
smencik
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ingrid of Sweden Born in Skänninge, Sweden, in the 13th century, St. Ingrid lived under the spiritual direction of Peter of Dacia, a Dominican priest. She was the first Dominican nun in Sweden and in 1281 she founded the first Dominican cloister there, called St. Martin's in Skänninge. She died in 1282 surrounded by an aura of sanctity. Miracles obtained through her intercession followed and led to a popular cult of this saint. In 1405, a canonization process was begun and the Swedish Bishops introduced her cause at the Council of Constance. An inquest was held in Sweden in 1416-1417 and the results were inconclusive. In 1497, the cause was reactivated and in 1507 her relics were solemnly translated, and a Mass and Office were composed - but formal canonization seems never to have occurred. During the Reformation, her cult came to an end and her convent and relics were destroyed.

To wszystko co znalazłem w języku angielskim, tłumaczyć mi się już niestety nie chce :jezyk2:
HeavyTone
HeavyTone
  4 maja 2009

no fajne imię.. xd ale nie wiem czy jest swiete..

shamaramorgan
shamaramorgan
  5 maja 2009

to juz normalnych imion nie mozna brać na bierzmowanie? :zonk:

anjosia
anjosia
  5 maja 2009
co za paskudne imię :nie:
mało ładnych polskich imion?
EverybodyLies1
EverybodyLies1
  5 maja 2009

wydziwiacie ;D Oliwie, Olimpie, Nadzieje, Ingridy i inne pierdoły, a Marysią byś się nazwała, albo inną Weroniką ;D

smencik
smencik
  5 maja 2009

A tam wybrzydzacie :jezyk2: Jak jej się podoba, to niech se bierze :mrgreen: Ja bym chciał Lucyfer mieć z bierzmowania :woot:

EverybodyLies1
EverybodyLies1
  5 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym chciał Lucyfer mieć z bierzmowania

Azazel lepszy ;D
shamaramorgan
shamaramorgan
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja bym chciał Lucyfer mieć z bierzmowania

idiota bardziej do Ciebie pasuje.
smencik
smencik
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: idiota bardziej do Ciebie pasuje.

Powiało grozą.
shamaramorgan
shamaramorgan
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Powiało grozą.

rzygać mi się chce jak po raz któryś czytam jakieś chore teksty nt. bierzmowania.
smencik
smencik
  6 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: rzygać mi się chce jak po raz któryś czytam jakieś chore teksty nt. bierzmowania.

Każdy ma swoje poglądy na sprawę bierzmowania i innych religijnych pierdół, więc nie musisz na siłę propagować swojego fanatyzmu, tylko przemilczeć...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.