Larusch
Larusch
  4 maja 2009 (pierwszy post)

Witam:) dzisiaj na polskim,stwierdzilem,ze bez zadnych problemow,mozna cos sciagnac;) moja prosba brzmi,czy macie jakies pomocne materialy,ktore moge wziasc ze soba na mature w postaci mini sciag?

smencik
smencik
  4 maja 2009

Nie oszukuję, tym bardziej na angielskim, mimo, że mam słownik w komórce :mrgreen:

Villemo225
Villemo225
  4 maja 2009

ja tez bym chetnie cos wykombinowała, ale jednak wole nie ryzykować. Liczę na siebie mam nadzieje ze jutro e bedzie. obstawiacie list formalny czy nieformalny?

Villemo225
Villemo225
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Liczę na siebie mam nadzieje ze jutro e bedzie

miało być, że liczę na siebie i mam nadzieje ze jutro łatwe będzie
daria8919
daria8919
  4 maja 2009

ja Formalny bym chciała bo umiem zwroty z nieformalnego także ale jednak formalny chyba się jeszcze nie pojawił

xxKamilusia18xx
xxKamilusia18xx
  4 maja 2009

W mojej szkole to nawet nie ma szans. Za daleko jedno od drugiego siedzi i nie mamy nawet czego wyciągnąć bo leży na ławce arkusz długopis i arkusz... Nawet gdybym mogła to bym nie kombinowała, za dużo do stracenia a zresztą nie potrafię ściągać ;]

Villemo225
Villemo225
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja Formalny bym chciała

a ja liczę na to, że bedzie nieformalny. Nie bardzo jestem obcykana w te zwroty.. a w tym drugim można lać wode zawsze ;)
Villemo225
Villemo225
  4 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a zresztą nie potrafię ściągać ;]

ja tam zawsze byłam mistrzem w ściaganiu, ale matura to gra warta świczki więc nie będę ryzykowała. Zreszta jak nie zdam to jest jeszcze poprawka ;) świat się nie zawali.
Kusz
Kusz
  4 maja 2009

Nie ściągajcie bo narobicie lipy sobie i wszystkim którzy będą siedzieć niedaleko Was.. :and:

Kamaa08
Kamaa08
  4 maja 2009

daj spokój, angielski jest tak banalny, że po prostu nie opłaca się ściągać...

AggUssIaaaa
AggUssIaaaa
  4 maja 2009

a u mnie na polskim sie właśnie nie dało .... się gapili cały czas .... ale jutro może coś da rade (: (:

Larusch
Larusch
  4 maja 2009

list formalny/nie formalny jak pisac??jakie przydatne słowka?

Villemo225
Villemo225
  4 maja 2009

LIST FORMALNY:

I am writing to enquire about..... - Piszę z zapytaniem o ....

Could you send me some information about... - Czy moglibyście przesłać mi szczegóły o......

I would appreciate a quick reply. - Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedz

I would like to know more... - Chciałbym dowiedzieć się więcej.....

I would be grateful if you could... - Byłym wdzięczny gdybyście mogli.....

Reklamacja

I am writing to complain about... - Piszę z reklamacją.....

I want to express my dissatisfaction with .... - Chcę wyrazić swoje niezadowolenie z ....

I would be grateful if you could consider a full refund. - Byłbym wdzięczny gdybyście rozważyli całkowity zwrot pieniędzy.

I hope you will replace... - Mam nadzieję, że wymienicie....

I demand a refund. - domagam sie zwrotu pieniędzy

I am afraid Imust ask you... - Muszę prosić o....

List wyrażający opinię

I am writing in connection with... - Pisze w związku z ....

I must agree/disagree with.. - Musze się zgodzić/nie zgodzić

I was fascinated/amused/shocked.. - Byłam zafascynowana/zadowolona/zszokowana

I must say I agree... - Muszę powiedzieć, że zgadzam się....

Podanie o pracę/ list motywacyjny

I am writing in response to... - Pisze w odpowiedzi na.....

I am writing with regard to the advertisement which appeared in....on... - Piszę w odniesieniu

do ogłoszenia, które pojawiło się w .... dnia.....

I would like to apply for the position of..... - Chciałbym się starać o posadę.....

As far as my qualifications are concerned... - Biorąc pod uwagę moje kwalifikacje...

I enclose my CV. - Załączam moje CV

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.