mrmnml
mrmnml
  3 maja 2009 (pierwszy post)

witam

ostatnio odgrzebałem bardzo ciekawy filmik na youtube który warto obejrzeć

http://www.youtube.com/watch?v=msE-ktwSuR4
http://www.youtube.com/watch?v=_q_m1JQ0QTY

dwie części

pzdr

TakeTheSunAway
Posty: 3033 (po ~157 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
TakeTheSunAway
  3 maja 2009

Ciekawy filmik.
Rzeczywiście, w szkole nie zwraca się takiej uwagi na przedmioty artystyczne, ale jeśli ktoś jest tym zainteresowany i ma zdolności, to są różne rodzaje kółek zainteresowań, czy szkoły plastyczne, muzyczne, baletowe..
Jest się gdzie kształcić i rozwijać, jeśli się chce.
Kreatywność zabijają też wszelkie klucze do egzaminów, np. maturalnych.
Możnaby się wykazać pomysłowością i ciekawie zinterpretować tekst, ale jeśli nie wstrzeli się w klucz, to punkty przepadły.
Przez to uczy się schematycznego myślenia, nie ma miejsca na puszczenie wodzów fantazji, jakieś głębsze analizy.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoła zabija kreatywność

dlatego wielcy artyści porzucali szkoły w młodości :D
...Ignorance is bliss...
misiunia1919
misiunia1919
  3 maja 2009
TakeTheSunAway
TakeTheSunAway: Kreatywność zabijają też wszelkie klucze do egzaminów, np. maturalnych. Możnaby się wykazać pomysłowością i ciekawie zinterpretować tekst, ale jeśli nie wstrzeli się w klucz, to punkty przepadły. Przez to uczy się schematycznego myślenia, nie ma miejsca na puszczenie wodzów fantazji, jakieś głębsze analizy.

Tak.. zgadzam sie.. Tym bardziej iz te klucze sa bardzo wasko zakreslone i czasami ciezko jest trafic w odpowiedz jaka jest zawarta a tekty trafiaja sie czasami takie, ktore daja wiele mozliwosci odpowiedzi ;/ nie czaje tego ;p
hydeparkowy
hydeparkowy
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoła zabija kreatywność


wielka mi nowość, przestrzegali mnie przed tym kiedy miałem 7 lat i chyba się nie dałem :rock:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.