GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  2 maja 2009 (pierwszy post)
Witam :)

Wielkimi krokami zbliżają się wielkie imprezy dla studentów, czyli Juwenalia ! W każdym mieście akademickim co roku sa organizowane Juwenalia, często pochodzące od nazwy regionu czy uczelni. Jest to święto studentów, które przypada na okres maja i czerwca, zawsze przed sesją letnią. Trwa od kilku do kilkudziesieciu dni.

Najważniejszymi częściami tego święta sa symbole takie jak spontaniczność, klucz do bram miasta (gdzie miasto dziekuje i docenia obecnosc mlodych ludzi w jego progach) czy pochód studencki, jako forma pokazania studenckiej fantazji.

Tak więc, studenci bawią się na okrągło. Dalej nie musze rozpisywać się.

Gardenialia, Medykalia, Ekonomalia, Kortowiada, Neptunalia, ATeHalia, Piastonalia, Czyżynalia, Cieszynalia, Kulturalia, ARTenalia, APSurdalia, Bachanalia, Kozienalia, MegaWat, Ursynalia, Igry. Oto niektóre Juwenalia w kraju.

Q: Drodzy studenci, macie zamiar wybrać się na tegoroczne Juwenalia ? Gdzie i kiedy ?
Q: Co sądzicie o Juwenaliach ? Najlepsze Juwenalia w Waszym życiu ?
Q: W którym mieście odbywają się najlepsze i niepowtarzalne Juwenalia ? Swoją wypowiedź poprzyjcie argumentami.
Q: Macie już upatrzone przebieranki i koszule wydziałowe ? Szykujecie zapasy na czas Juwenalii ?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co sądzicie o Juwenaliach ? Najlepsze Juwenalia w Waszym życiu ?

nie byłem nigdy :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie i kiedy ?

może jak się uda to do Bydgoszczy

co prawda nie jako student ale mam okazje wejśc za kulisy i spotkac siez Vanila ninja :ninja:
czy jak im tam :woot:
o ile zagrają
...Ignorance is bliss...
najzajebistsza
najzajebistsza
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Drodzy studenci, macie zamiar wybrać się na tegoroczne Juwenalia ? Gdzie i kiedy ?

Jeszcze nie byłam nigdy, ale planuję się wybrać na toruńskie.
WueRZet
WueRZet
  2 maja 2009

@GabriellaAcMilan:
Hej ;*

Konto usunięte
Konto usunięte: Oto niektóre Juwenalia w kraju.

A gdzie Wielkie Grillowanie na Morasku :rock: ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Drodzy studenci, macie zamiar wybrać się na tegoroczne Juwenalia ? Gdzie i kiedy ?

Zdecydowanie tak ! :tak: Poznańskie Juwenalia zapowiadają się bardzo fajnie, zwłaszcza kończąca cały cykl 3-dniowa impreza. Zagrają między innymi Indios Bravos, Raekwon (Wu-Tang-Clan), Afromental, Acid Drinkers, Fisz/Emade, Strachy na Lachy, Tom Novy, Marco V i wiele innych. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co sądzicie o Juwenaliach ? Najlepsze Juwenalia w Waszym życiu ?

Czas w którym studenci mogą podładować baterię przed sesją. Najlepsze ? Zeszłoroczne, bo pierwsze jako student :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: W którym mieście odbywają się najlepsze i niepowtarzalne Juwenalia ? Swoją wypowiedź poprzyjcie argumentami.

W Poznaniu. Bo tylko tutaj byłem ;-)
Rosiczka00
Rosiczka00
  2 maja 2009

to będą moje pierwsze więc obowiązkowo! ;) Kraków.

lookatbutterflies
lookatbutterflies
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: przed sesją letnią

yyyy... ja już mam sesje:(
Rosiczka00
Rosiczka00
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: yyyy... ja już mam sesje:(

na początku maja? :wtf:
lookatbutterflies
lookatbutterflies
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: na początku maja?

26 kwietnia miałam pierwszy egzamin koncowy, 10 maja kolejny, 15 i tak co chwila jakis, na sama sesje zostana mi z jakies tylkko 3 egzaminy i wpisy...
WueRZet
WueRZet
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: na początku maja?

Sesja ciągła :tak:
lookatbutterflies
lookatbutterflies
  2 maja 2009

teraz mam zapiernicz powiedzmy, w majówke sie nie ucze;p;p ale ja z głowy bede miałą nauke a Wy dopiero otworzycie notatki:D:D nie tak serio to ja nie wiem moja szkoła jakas inna jest dezorganizacja ;D

Filuteria
Filuteria
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Drodzy studenci, macie zamiar wybrać się na tegoroczne Juwenalia ? Gdzie i kiedy ?


Ja mam zamiar wybrac się wreszcie do swojej małej ojczyzny. Piastonalia to czas spokoju i troski o ognisko domowe. :mrgreen:
Rosiczka00
Rosiczka00
  2 maja 2009
Filuteria
Filuteria: Filuteria Idźcie.

Filut, skamielino, żyyyjesz :D

Konto usunięte
Konto usunięte: 26 kwietnia miałam pierwszy egzamin koncowy, 10 maja kolejny, 15 i tak co chwila jakis, na sama sesje zostana mi z jakies tylkko 3 egzaminy i wpisy...

e, dziwnie tak, ja dopiero w marcu skończyłam zimową, w czerwcu letnia :D
lookatbutterflies
lookatbutterflies
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: e, dziwnie tak, ja dopiero w marcu

ja w lutym skonczyłam zimowa;) a tam i tak przypadkiem jestem w tej szkole;) ale wypadałoby skonczyc jeden kierunek i isc na drugi kiedys:D
Filuteria
Filuteria
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Filut, skamielino, żyyyjesz :D


Taa i mam się wręcz wykwintnie.

Jak się czuje studentka krakowskiej uczelni i kierunku na którym ciężko przezyc? :mrgreen: To ja powinnam się dziwic na Twój widok. :D

Konto usunięte
Konto usunięte: e, dziwnie tak, ja dopiero w marcu skończyłam zimową, w czerwcu letnia :D


a mnie sesja w pierwszym semestrze nie objęła. :ninja:

Za to teraz egzaminy:
filozofia, staropolka, komunikacja, oświecenie, gramatyka. :and:
Rosiczka00
Rosiczka00
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja w lutym skonczyłam zimowa;)

teoretycznie to ja też, ale w praktyce to absolutnie nie moja wina, że poprawki są później! ... :ziober2:

Filuteria
Filuteria: Jak się czuje studentka krakowskiej uczelni i kierunku na którym ciężko przezyc? To ja powinnam się dziwic na Twój widok. :D

czy zdajesz sobie sprawę, że zdałam MATME?! ?! ?! :D

co prawda za trzecim i ostatnim podejściem, ale obrosłam w piórka :D

Filuteria
Filuteria: a mnie sesja w pierwszym semestrze nie objęła.

łaj?

Filuteria
Filuteria: filozofia, staropolka, komunikacja, oświecenie, gramatyka.

że niby Ty sobie nie poradzisz? Ty?! ;>
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.