OxoBlackSideoxO
OxoBlackSideoxO
  1 maja 2009 (pierwszy post)

Temat : Negatywne skutki działania niektórych substancji chemicznych na organizm człowieka.

Znacie może jakieś książki na podstawie których można by było coś na ten temat napisać? :)
Na Google już szukałam i większość pracy pisze na podstawie str. internetowych ale potrzebne są mi także materiały z książek. :ninja:

Pozdro Wszystkim. :mrgreen:

JeTAimeComa
JeTAimeComa
  1 maja 2009

osłabienie włosow
uszkodzenie wątroby i nerek
szybsze starzenie sie skory, podraznienie skory, zaburzony koloryt
tracenie węchu/smaku

nic wiecej nie przypominam sobie narazie

666kamilka666
666kamilka666
  1 maja 2009

hmm, a może mogłabyś użyć jako przykład książek o narkomanach? (Pamiętnik narkomanki, my dzieci z dworca zoo, narkomanka)
Czy o alkoholikach (grzech czy choroba)

Nic wiecej do głowy mi nie przychodzi :woot:

OxoBlackSideoxO
OxoBlackSideoxO
  1 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm, a może mogłabyś użyć jako przykład książek o narkomanach? (Pamiętnik narkomanki, my dzieci z dworca zoo, narkomanka) Czy o alkoholikach (grzech czy choroba)

O tych książkach też już myślałam i chyba się nadają. Dzięki za tę o alkoholikach, nawet o niej nie słyszałam.
FoLLowMe666
FoLLowMe666
  1 maja 2009
tera piszesz referat !:D
moze napisz na przykladzie ksiazek o narkomanach
diegorrr
diegorrr
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm, a może mogłabyś użyć jako przykład książek o narkomanach?


I zaraz po nim...

FoLLowMe666
FoLLowMe666: moze napisz na przykladzie ksiazek o narkomanach


Czy wy czytacie przeszłe posty?

Co do książek: jest cała masa książek o zdrowym żywieniu. Np. jak należy się odżywiać, nie jeść fast foodów bo zawierają to tamto i tamto, chipsy są smażone na jednym oleju który po jakimś czasie zaczyna wydzielać różne chemiczne bla bla...
Napisz o uzależnieniach, o środowisku w którym żyjemy. O poje**nych fabrykach produkujących tyle CO2 co ileś tam milionów samochodów. O ołowiu w krwi czy innych środkach które są w niektórych organizmach przebywających w zanieczyszczonych miastach.
Nie pisz "to jest be, musimy to zmienić" tylko napisz z punktu widzenia obiektywnego.
Rozważ w referacie coś. Np. środki chemiczne oddziałują tylko i wyłącznie na organizm człowieka czy na inne organizmy też?

Mam nadzieję, że czymś w miarę jasno doradziłem.

Dziękuję...
ONITCHI
ONITCHI
  2 maja 2009

Polecam ci Google.pl albo ściąga.pl ;]
pozdr.

666kamilka666
666kamilka666
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zaraz po nim...

niej* :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: poje**nych fabrykach produkujących tyle CO2 co ileś tam milionów samochodów

No ale znajdź o tym ksiązkę.. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: do książek: jest cała masa książek o zdrowym żywieniu. Np. jak należy się odżywiać, nie jeść fast foodów bo zawierają to tamto i tamto, chipsy są smażone na jednym oleju który po jakimś czasie zaczyna wydzielać różne chemiczne bla bla...

No tak, ale nie wyobrażam sobie użyć w referacje ksiązki "Zdrowa dieta" jako przykład, że chemia źle wpływa na organizm.
diegorrr
diegorrr
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: diegorrr: zaraz po nim... niej* :-)


Chodziło mi o "nim" jako o poście. Zaraz po tym poście...

Konto usunięte
Konto usunięte: diegorrr: poje**nych fabrykach produkujących tyle CO2 co ileś tam milionów samochodów No ale znajdź o tym ksiązkę.. ;)


Ehh... http://www.bookmaster.pl/szukaj.xhtml?c_id=610 w każdej z tych książek jest coś o chemicznych substancjach szkodzących naszemu środowisku, wystarczy tylko umieć czytać ze zrozumieniem.

Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, ale nie wyobrażam sobie użyć w referacje ksiązki "Zdrowa dieta" jako przykład, że chemia źle wpływa na organizm.


A czy ja powiedziałem że trzeba używać książek tego typu? Wiesz co to wnioskowanie?
1. Nie jemy chipsów bo są niezdrowe (dlaczego?)
2. Są niezdrowe ponieważ to czysta skrobia i przyprawy (to nie jest żaden argument !)
3. Również są niezdrowe ponieważ jedna "partia" chipsów jest smażona na jednym oleju (a wielokrotnie używany olej jest niezdrowy?)
4. Wielokrotnie użyty olej wytwarza różne substancje chemiczne które nawet mogą prowadzić do zatrzymania pracy serca (ok, czyli nie jemy chipsów bo są smażone tylko na jednym oleju?)
5. M.in. chipsy sprzyjają zapychaniu żołądka, zaparciom, niedożywieniom, zawierają akryloamid, bardzo dużo soli(która nie jest trawiona w organiźmie), wiele sztucznych dodatków, z czasem doprowadzają do nadwagi, nadciśnienia, chorób krążenia, pośrednio do chorób nowotworowych...

I tp.

To było bardzo małe rozwinięcie jednego z podpunktów które powinny znaleźć się w referacie.

Dziękuję.
666kamilka666
666kamilka666
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Chodziło mi o "nim" jako o poście. Zaraz po tym poście...

ah,. ok.

Konto usunięte
Konto usunięte: To było bardzo małe rozwinięcie jednego z podpunktów które powinny znaleźć się w referacie.

No na biologię to bym mogła tak napisać.

Ale na polski jakoś nie podeszłoby mi to.
OxoBlackSideoxO
OxoBlackSideoxO
  2 maja 2009

Dzięki Wam wszystkim. ;) Zwłaszcza @diegorrr: bo nawet mi przez myśl nie przeszło, że o żywności też można napisać. ;)
Troche mi się rozjaśniło.

diegorrr
diegorrr
  2 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dzięki Wam wszystkim. ;) Zwłaszcza @diegorrr: bo nawet mi przez myśl nie przeszło, że o żywności też można napisać. ;) Troche mi się rozjaśniło.


Zawsze proszę ;)
raugi
Posty: 10221 (po ~117 znaków)
Reputacja: 17 | BluzgometrTM: 17
raugi
  3 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Temat : Negatywne skutki działania niektórych substancji chemicznych na organizm człowieka.

na ten temat można się rozpisać w nieskończoność, poszukaj w internecie, przykładowych szkodliwych substancji i opisz je i ich wpłych na organizm...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.