lesniowska8
lesniowska8
  27 kwietnia 2009 (pierwszy post)

mam temat na maturę "żydzi i stosunki polsko- żydowskie w poznanych utworach literackich". Ukaż i omów.
czy ktoś mógłby mi pomóc z opracowaniem 3ch pytań? bo na google ciężko coś konkretnego znaleźć:(
1.na podstawie reportażu Hanny Krall określ w jaki sposób faszyści znęcali się nad żydami.
2.omów w jaki sposób żydzi byli postrzegani przez społeczeństwo Polskie na podstawie "Mendla Gdańskiego"
3.powiedź co symbolizuje tytułowe "Dno" ze zbioru Medalionów Zofii Nałkowskiej

rebel884200
rebel884200
  27 kwietnia 2009

wszystko to mialam ale nie pamietam;p

jak masz taki problem, trzeba bylo sobie wziac prostszy temat

Eliza
Eliza
  27 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2.omów w jaki sposób żydzi byli postrzegani przez społeczeństwo Polskie na podstawie "Mendla Gdańskiego"

http://www.sciaga.pl/tekst/29471-30-mendel_gdanski
Eliza
Eliza
  27 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jak masz taki problem, trzeba bylo sobie wziac prostszy temat

Ale dużo osób go wzięło, kilku moich znajomych również.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  27 kwietnia 2009

nie wybiera się tematu o którym się nic nie wie :nie:

...Ignorance is bliss...
lesniowska8
lesniowska8
  27 kwietnia 2009
RexMundi
RexMundi: nie wybiera się tematu o którym się nic nie wie

fajnie że na wybranie tematu mięliśmy 20 min:) 30 osób dostało 2 kartki z tematami i jazda kto pierwszy ten lepszy...a że mój tata coś tam wie na temat żydów to brałam taki żeby mi np coś o miłości potem nie zostało...no i prace napisałam ale muszę jeszcze te 3 pytania opracować ale nie mam z kim bo tato wyjechal:(
Rosiczka00
Rosiczka00
  27 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2.omów w jaki sposób żydzi byli postrzegani przez społeczeństwo Polskie na podstawie "Mendla Gdańskiego"

źle.
tam była taka 'fajna' wypowiedź Mendla odzwierciedlająca to, jak się czuje po tej całej napaści, ale już nie pamiętam, kontakt z lekturami miałam ostatni raz na maturze rok temu ;-P

wystarczy po kolei poczytać streszczenia w necie i wszystko jest ;/
WychowanaPrzezRaap
WychowanaPrzezRaap
  27 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tam była taka 'fajna' wypowiedź Mendla odzwierciedlająca to, jak się czuje po tej całej napaści, ale już nie pamiętam,

Mendel powiedział,że umarła w nim miłość do Polski i Warszawy.
Nie dosłownie, ale coś w tym stylu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.