Przemu1616
Przemu1616
  23 kwietnia 2009 (pierwszy post)

witam ostatnio na informatyce zaczęliśmy tworzyć strony www (html) i dała nam tydzień czasu na jej stworzenie a ja jestem zupełnie zielony. gdzie można takie strony znaleźć? a może ktoś z forum mógłby mi wysłać taką gotową stronę?
proszę pomóżcie

Holigula
Holigula
  23 kwietnia 2009

To jest łatwe;) wystarczy w gogolach pisac kurs html-a;)

Hello3Kitty
Hello3Kitty
  23 kwietnia 2009

Tak jak koleżanka wyżej.. google -> kurs html ;-))

libra1984
Posty: 24 (po ~171 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
libra1984
  23 kwietnia 2009

wg mnie najlepiej czytelny kurs

http://www.kurshtml.boo.pl/html/zielony.html

But I , being poor, have only my dreams I have spread my dreams under your feet Tread softly because you tread on my dreams W.B.Yeats

marksmantback
marksmantback
  23 kwietnia 2009
libra1984
libra1984: wg mnie najlepiej czytelny kurs

heliona jest też dobry :pavarotti:

Konto usunięte
Konto usunięte: witam ostatnio na informatyce zaczęliśmy tworzyć strony www (html) i dała nam tydzień czasu na jej stworzenie a ja jestem zupełnie zielony. gdzie można takie strony znaleźć? a może ktoś z forum mógłby mi wysłać taką gotową stronę? proszę pomóżcie

sciągnij sobie jakiś gotowy szablon, przerób trochę no i do dzieła !
waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  23 kwietnia 2009

Wiesz,masz całą serie darmowych programów do tworzenia stron, np. Pajączek, ale wymagają znajomości języka HTML. Tydzień to zdecydowanie za mało by stworzyć coś porządnego. Polecam więc któryś z programów pracujących w trybie WYSIWYG - What you see is what you get, np. Front Page z pakietu MS Office, ale jako dodatek oddzielny, nie wchodzi w skład MS Office ;). Troszkę pokombinujesz będzie ok. No chyba że jesteś skory zapłacić, to za niewielką opłatą mogę zrobić tobie tą stronę, oczywiście nie myśl że stworzę tobie portal od tak ;), bo różnica między witryną sieci web a portalem jest kolosalna. Przykład: Fotka i zs3.pl :D

Rosiczka00
Rosiczka00
  23 kwietnia 2009

otwierasz Notatnik i jedziesz ;-D

waskirk
Posty: 284 (po ~902 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
waskirk
  23 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: otwierasz Notatnik i jedziesz ;-D

Tak, w notatniku można też napisać stronę. HTML jak samo rozwinięcie mówi to hyper text markup language czyli hipertekstowy język znaczników. Strona działa podobnie do kompilowanych plików, np. C++, z tym że kompilatorem jest przeglądarka. Takie dosyć luźne tłumaczenie, bo nic się przecież tutaj nie kompiluje ;P. Przeglądarka sczytuje znaczniki dopasowuje je do swojej strony kodowej i wyświetla zawartość według nich. To jest cała filozofia. np. b w nawiasie ostrym (nierówności) jest znacznikiem pogrubienia tekstu. Tak więc strona sama w sobie jest plikiem tekstowym. Można zrobić to w notatniku, tylko na dłuższą metę, notatnik nie zakoloruje np. składni, czy nie postawimy wyraźnych znaczników w nim, co dalej za sobą pociągnie małą czytelność kodu, i jak już się rozbuduje szybko się w nim pogubisz. A w tworzeniu strony cały czas się powraca do wielu punktów w kodzie :D
Holigula
Holigula
  24 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: heliona jest też dobry


Dokładnie;) Ale to już książki...;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.