marcinek1990hmm
marcinek1990hmm
  22 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Mam mały problem z literaturą na konspekt do ustnej.
Mój temat to: Rozważ problem różnych zachowań ludzi wobec zagrożenia. Odwołaj się do wybranych tekstów literackich i sformułuj wnioski.
Lektury jakie wybrałem to:
Literatura Podmiotu
1. Albert Camus "Dżuma"
2. Gustaw Herling-Grudziński "Inny Świat"
3. Tadeusz Borowski "Opowiadania Borowskiego"
4. Andrzej Szczypiorski "Początek"
Teraz zaczynają się moje schody, bo nie wiem co by pasowało do tych lektur w Literaturze Przedmiotu
Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że do piątku trzeba oddać finalne wersje konspektów a nie mam tylko tej literatury przedmiotu. Znacie może dobre książki/słowniki do tego ?
Będę wielce wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Lckowy
Posty: 1968 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lckowy
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

Wiem, nie na temat.
Ale moja szkoła miała wszystko cholernie wcześnie do oddania, i w sumie dobra taktyka :and:

My konspekt mielismy do oddania do 8 kwietnia :ssh:
pytamWas
pytamWas
  22 kwietnia 2009

no to w czas sobie przypomniałeś;)

SzejkiemJestem
SzejkiemJestem
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Mam mały problem z literaturą na konspekt do ustnej. Mój temat to: Rozważ problem różnych zachowań ludzi wobec zagrożenia. Odwołaj się do wybranych tekstów literackich i sformułuj wnioski. Lektury jakie wybrałem to: Literatura Podmiotu 1. Albert Camus "Dżuma" 2. Gustaw Herling-Grudziński "Inny Świat" 3. Tadeusz Borowski "Opowiadania Borowskiego" 4. Andrzej Szczypiorski "Początek" Teraz zaczynają się moje schody, bo nie wiem co by pasowało do tych lektur w Literaturze Przedmiotu Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że do piątku trzeba oddać finalne wersje konspektów a nie mam tylko tej literatury przedmiotu. Znacie może dobre książki/słowniki do tego ? Będę wielce wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

a to co Ty napisales to chyba jest bibliografia a nie konspekt
(ramowy plan wypowiedzi)
do literatury przedmiotu piszesz jakies , slowniki itp.
marcinek1990hmm
marcinek1990hmm
  22 kwietnia 2009

Słownik motywów literackich będzie pasować ?
Jeżeli tak to potrzebuję jeszcze jednej ksiązki, żeby mnie dopuścili do matury ;p

SzejkiemJestem
SzejkiemJestem
  22 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Słownik motywów literackich będzie pasować ?

nie chcę Ciebie wprowadzać w błąd ale wydaje mi się że pasuje, ale poczekałbym z tą decyzją bo może ktoś inteligentniejszy Ci doradzić
marcinek1990hmm
marcinek1990hmm
  22 kwietnia 2009

A słownik synonimów albo wyrazów obcych by pasował ?

marcinek1990hmm
marcinek1990hmm
  22 kwietnia 2009

jako dodatkowe słowniki ;p

margotka
margotka
  22 kwietnia 2009

literatura podmiotu to sa ksiązki, które omawiasz...które są trzonem pracy

literatura przedmiotu to ksiązki, które twój podmiot omawiaja.. mogą być słowniki, leksykony, encyklopedie, opacowania, internet, gazety (artykuły opisujące zagrożenia)...

możesz umieścic ksiązki np. z psychologii, omawiające epoki, o zachowaniach behawioralnych, o strachu... takie, z których czerpałeś przygotowując się do opisania tematu pracy...

margotka
margotka
  22 kwietnia 2009

w końcu definicji zagrożenia sam sobie nie wymysliłeś...:) musisz ją wziąc z encyklopedii czy słownika...

marcinek1990hmm
marcinek1990hmm
  22 kwietnia 2009

dzięki wielkie, ratujesz mi skórę na maturę :)
jak ci się mogę odwdzięczyć ? :)

margotka
margotka
  23 kwietnia 2009

milka jogurtowa:P

marcinek1990hmm
marcinek1990hmm
  23 kwietnia 2009

dobra :) podaj adres to wyślę ;)

Filuteria
Filuteria
  23 kwietnia 2009

1. A. Nawrot, G. Sętkowska-Steczek, A. Łęcka Słownik motywów literackich, Greg, Kraków 2007
2. M. Bajorek, D. Kulesza, A. Krawczyk, Język polski. Vademecum maturzysty, Zielona Sowa, Kraków 2007

Aniunia47
Aniunia47
  24 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że do piątku trzeba oddać finalne wersje konspektów

Do poniedziałku wg CKE..

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz zaczynają się moje schody, bo nie wiem co by pasowało do tych lektur w Literaturze Przedmiotu

Przejdz się do jakiejś biblioteki albo czytelni i poszukaj opracowań, ciekawych słowników itp.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.