MojeEmo
MojeEmo
  20 kwietnia 2009 (pierwszy post)

Witam Smile temat moje pracy maturalnej to 'Heroiczny i groteskowy obraz śmierci w malarstwie i literaturze'. Jako przykład heroicznej śmierci wybrałam śmierć Chrystusa z obrazu Hieronima Boscha.

link:

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Iza/Pulpit/ukrzy380owaniezfundatorem14808.jpg

I mam pytanko:) na obrazie widnieje postać, która różni się ubiorem i wyglądem od innych postaci... Według mojej interpretacji jest to fundator obrazu H. Boscha. Dlatego właśnie autor umieścił go tam... Mam nadzieje, iż dobrze to zinterpretowałam. Pełny tytuł obrazu brzmi: "Ukrzyżowanie Chrystusa z Fundatorem".

Nie mogłam znaleźć informacji na temat tego obrazu w necie. Postanowiłam sama pomyśleć... Ale czy mam rację??? Jak myślicie...
Obok Matki Jezusa i innych postaci wygląda to dośc dziwnie... człowiek z przyszłości...
Nie chcę popełnić gafy na ustnej maturze:(

pomóżcie...

xXGaciaXx
xXGaciaXx
  20 kwietnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: file:///C:/Documents%20and%20Settings/Iza/Pulpit/ukrzy380owaniezfundatorem14808.jpg

:zonk: już otwieram xD
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.